WYCIECZKA UCZNIÓW KLAS I GIMNAZJUM

15 maja 2012 r. pierwsze klasy Gimnazjum wraz z wychowawczyniami pojechały na wycieczkę. Pierwszego dnia zwiedzili Kołobrzeg, byli na molo i w porcie. Następnie udali się do pensjonatu Pod Różą, gdzie zjedli pyszną kolację i spędzili trochę czasu na świeżym powietrzu. Następnie poszli do pokoi. W środę zobaczyli najwyższą latarnię morską w Polsce i zwiedzili fort artyleryjski Gerharda. Następnie udali się do Niemiec. Trzeciego dnia wyjechali na poligon dział V 3, gdzie mogli zrobić sobie zdjęcie z tak legendarną bronią jak MG 42, Mosin Nagant, Panzerfaust czy RPG 7. Kolejnym przystankiem okazała się Góra Zielonka i położony na niej punkt widokowy, następnie wycieczkowicze podziwiali Jezioro Turkusowe. Odwiedzili też Międzyzdroje. Tam uczniowie mieli czas by kupić pamiątki i coś zjeść. Chętni udali się do Muzeum Figur Woskowych. Po powrocie do pensjonatu czekały na młodych turystów przepyszna grochówka i ognisko, na którym można było upiec kiełbaski. Wieczorem gimnazjaliści udali się na plażę, by podziwiać zachód słońca. Ostatniego dnia uprzątnęli pokoje i przygotowali się do wyjazdu. Jednak nim opuścili nadmorskie tereny, zobaczyli jeszcze ruiny kościoła w Trzęsaczu i pospacerowali plażą. Stamtąd udali się Kamienia Pomorskiego, gdzie podziwiali organy. Z wycieczki wrócili bardzo zadowoleni.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »