ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

Ze względu na sytuację epidemiczną uroczystość zakończenia roku szkolnego 2020/2021 miała trzy odsłony.

25 czerwca o godz. 8.00 w szkolnym patio zebrali się ósmoklasiści, ich rodzice, zaproszeni goście i pracownicy Szkoły. Zgodnie z ceremoniałem wszyscy absolwenci odebrali świadectwa na scenie z rąk Pani Dyrektor Aliny Żalik oraz Pań wychowawczyń – Magdaleny Kasprzyk i Iwony Fiebich. Prymusi zostali nagrodzeni biało-czerwoną szarfą i ufundowanymi przez Radę Rodziców książkami, a ich Rodzice otrzymali pamiątkowe listy gratulacyjne. Panie wychowawczynie doceniły też uczniów godnie reprezentujących Szkołę w konkursach przedmiotowych, tematycznych i artystycznych oraz angażujących się w życie klasowej i szkolnej społeczności. Zgodnie z wieloletnią tradycją dokonano wpisów do honorowej księgi „Zasłużony dla Szkoły”. Panie wychowawczynie odczytały laudacje, a Dyr. Alina Żalik pogratulowała uczniom i ich Rodzicom. Zaszczytu wpisania do Księgi dostąpiły Emilia Bajer, Lena Kaczmarek, Anna Katarzyńska, Wiktoria Gawron, Alicja Szyrmer i Martyna Bortlisz. Nagrodami specjalnymi Dyrektora Szkoły uhonorowano Angelikę Chwastyniak, Laurę Singh i Adriana Wieczorka.
Sekretarz Gminy Osieczna – Pan Sławomir Kosmalski w imieniu władz gminy Osieczna podziękował Paniom Teresie Rosińskiej i Ewie Łapawie za przygotowanie laureatów Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce.
W serdecznych słowach zwróciła się do wszystkich obecnych Pani Anna Szyrmer – przewodnicząca Rady Rodziców, która podkreśliła, że kluczowa jest chęć rozwoju. Życzyła, by nigdy jej nikomu nie zabrakło.
W trakcie uroczystości nastąpiło przekazanie sztandaru. Rotę odczytali Mateusz Dudziak i Zuzanna Antkowiak. W imieniu absolwentów głos zabrała Angelika Chwastyniak, a w imieniu młodszych koleżanek i kolegów wystąpiła Zuzanna Antkowiak.

Dyr. Alina Żalik pogratulowała wyników, podziękowała wszystkim: uczniom, ich rodzicom, pracownikom pedagogicznym i niepedagogicznym za pracę w niełatwym roku szkolnym. Absolwentom życzyła, by wybór szkoły ponadpodstawowej, którego dokonali, był właściwym, dającym satysfakcję i przyczyniającym się do rozwoju. W ciepłych słowach zachęciła ich do refleksji nad tym, czy życie człowieka można w łatwy sposób opowiedzieć, opisać, przedstawić, czy świat, który nas otacza, jest prostą mapą, z której czytamy każdego dnia jak z podręcznika i czy relacje międzyludzkie to sztuka, którą każdy opanował? Pani Dyrektor poprosiła, by te retoryczne pytania zakiełkowały w sercach i umysłach nastolatków stojących na rozstaju dróg. Za nimi już bowiem długie godziny wędrówki, setki twarzy, tysiące wypowiedzianych słów i podjętych decyzji, ale przed nimi nowa, nieznana droga, nowe doświadczenia i emocje oraz nieznani ludzie. Piękno ludzkiego życia polega na patrzeniu w przyszłość, na codziennym budzeniu nadziei w sercach, na wierze w to, że będzie dobrze. Dyrektor Alina Żalik wyraziła pragnienie, aby absolwenci zawsze pamiętali, że bardzo ważne jest to, aby w życiu być sobą, aby bronić swoich przekonań i podejmować decyzje, za którymi podążają spokój ducha, prawda i dobro. Aby nie bali się zmiany, ponieważ jest wpisana w naszą codzienność, jest jej tajemnicą. Aby każdy był inny – bo inny znaczy wyjątkowy. Zachęcała ósmoklasistów, by wędrowali zgodnie ze swoim wewnętrznym kompasem, bo tylko to pozwoli im odkryć nieznane lądy, poznać smak szczęścia, ujrzeć swoją wartość.

Ósmoklasiści pod kierunkiem Pani Martyny Sowińskiej i Pana Dominika Nowackiego przygotowali krótką część artystyczną. Jej inspirację stanowiła historia Małego Księcia, a przesłaniem były słowa „Jedynie sercem można wszystko jasno poznać”. Pięknym dopełnieniem był zaśpiewany przez Annę Katarzyńską przy skrzypcowym akompaniamencie Alicji Szyrmer utwór „Idź swoją drogą”. Ze słowami Wojciecha Młynarskiego absolwenci wyruszają w świat, a społeczność kąkolewskiej Szkoły życzy im powodzenia. Wspólna fotografia absolwentów i pracowników Szkoły będzie punktem wyjścia do wspomnień…

O godz. 10.00 rozpoczęła się uroczystość zakończenia dla uczniów klas I-IV. Wyróżnionym Panie Dyrektor Alina Żalik i Pani Wicedyrektor Cecylia Glapiak wręczyły świadectwa i odznaki Wzorowego Ucznia, a przewodnicząca Rady Rodziców – Pani Anna Szyrmer nagrodziła dzieci książkami. Czwartoklasiści zamiast odznaki otrzymali świadectwa z biało-czerwonym paskiem.

O godz. 11.15 w patio zebrali się uczniowie klas V-VII i ich wychowawcy. I na nich czekały świadectwa, listy gratulacyjne dla Rodziców oraz książki. Podziękowano też tym uczniom, którzy nie opuścili żadnego dnia.

Przed uczniami i nauczycielami zasłużone wakacje. Niech będą radosne, bezpieczne, wypełnione podróżami, kontaktami z ludźmi, ciekawymi lekturami i atrakcjami, czyli po prostu bardzo udane. Niech pozwolą zdystansować się od problemów codzienności i nabrać sił. 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »