APEL NAGRODOWY

22 czerwca na dwóch pierwszych lekcjach odbył się apel nagrodowy. Mimo że pandemia uniemożliwiła wiele aktywności, i tak było co doceniać i nagradzać. Nauczyciele zaproponowali uczniom udział w różnych konkursach przedmiotowych i tematycznych oraz artystycznych. Wielu z tej rozwijającej oferty skorzystało. Działały też Samorząd Uczniowski i powiązane z nim Szkolne Koło Wolontariatu.
Nagradzanie rozpoczęła Pani z Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej, która uhonorowała Dominika Klorka za zajęcie III miejsca w Ogólnopolskim Konkursie „Jakie znasz zawody?” i na ręce Pani Dyrektor złożyła podziękowania za udział Szkoły w tym konkursie.
Następnie Pani Dyrektor Alina Żalik wraz z nauczycielami odpowiedzialnymi za przeprowadzenie konkursu czy projektu wręczała nagrody: dyplomy, książki, przybory plastyczne i papiernicze tym uczniom, którzy podjęli – często z sukcesem - trud dodatkowej pracy.
Nagrodzono uczniów, którzy wzięli udział w świątecznych konkursach: na pracę stylistyczną pt. „Moja Wigilia z ulubionym bohaterem literackim”, recytatorskim, wokalnym, gry na instrumencie oraz plastycznym – na zimowy pejzaż wykonany farbami i w edytorze grafiki.
Nagrodzono uczestniczki etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego.
Docenieni zostali uczestnicy licznych konkursów i projektów polonistycznych, wśród których były: "Złota Żaba", „Ekonomia w bajce – bajka w ekonomii”, „Polscy medycy w świecie”, „VIII Ogólnopolski Konkurs Historyczny o Żołnierzach Wyklętych – kategoria poezja”, „Wychowanie przez Czytanie”.
Nagrodzono młodych pasjonatów historii - finalistów XIII edycji Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim i uczestników etapu rejonowego XXV Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce.
Na scenie pojawili się też nagrodzeni w konkursie na kartkę i życzenia wielkanocne w języku angielskim.
Doceniono systematyczność uczniów, którzy brali udział  w „DO-NOS-owym” konkursie „Wiem (prawie ) wszystko”.
Nagrodzono ósmoklasistów, którzy mieli okazję wykonać prezentacje multimedialne w ramach konkursu „Twoje dane – Twoja sprawa”.
Uhonorowano uczestników tematycznych konkursów plastycznych: „Z rodziną najlepiej”, na hasło o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i o kardynale Wyszyńskim.
Nie zabrakło podziękowań dla uczniów klas ósmych, którzy przez kilka lat aktywnie pracowali w Samorządzie Uczniowskim.
Doceniono też uczniów klasy 2a za recytację w gwarze wielkopolskiej oraz za prezentacje multimedialne w języku angielskim.  
Przygotowana przez nauczycieli oferta działań dodatkowych była bogata i różnorodna. Każdy chętny mógł w niej znaleźć coś dla siebie.
Dziękujemy raz jeszcze tym uczniom, którzy wykazali się aktywnością. Gratulujemy postawy, sukcesów i nagród.
Warto się starać, warto się rozwijać. 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »