WYCHOWANIE PRZEZ CZYTANIE

Co czytać, aby literatura miała najlepszy wpływ na rozwijanie empatii, kształtowała charaktery młodych czytelników, uwrażliwiała ich na otaczający świat?

Na te pytania odpowiadają organizatorzy akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”, dlatego też  uczniowie klas V-VII naszej Szkoły wezmą udział w programie WYCHOWANIE PRZEZ CZYTANIE. Jego celem jest wspieranie rozwoju moralnego młodzieży, a także promocja czytelnictwa i literatury – tylko tej wartościowej. Uczniowie pod opieką nauczycieli zastanowią się nad istotą wartości takich jak: szacunek, uczciwość, odwaga cywilna, odpowiedzialność, przyjaźń, życzliwość czy mądrość, skutkami ich stosowania lub zaniechania w życiu. Posłużą im do tego przepiękne opowiadania uznanych polskich autorów ze zbioru opowiadań „Gorzka czekolada t. 1 i 2”. Ostatnim etapem programu będzie tworzenie krótkich prezentacji filmowych na temat wybranych wartości. Życzymy uczniom i ich opiekunom owocnej i pełnej wrażeń pracy!

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »