LILIANA BASSA LAUREATKĄ WKJP!

Uczniowie naszego Zespołu Szkół zakończyli rywalizację w wojewódzkich konkursach przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu i Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu. W minioną sobotę (23 lutego), w Zespole Szkół Gastronomicznych w Poznaniu, odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego dla uczniów szkół podstawowych i klas gimnazjalnych. Ósmoklasistów było 18, ich starszych kolegów 21. Wśród nich znalazła się uczennica klasy 3ga Liliana Bassa. Do konkursowych zmagań w gronie koleżanek zaczęła przygotowywać się we wrześniu 2018. Pomyślnie przeszła przez etap szkolny i rejonowy. Pracowała bardzo sumiennie. Przeczytała nie raz lecz kilkakrotnie lektury konkursowe, obejrzała obowiązkowe filmy, analizowała i interpretowała teksty poetyckie.  Do jednych wracała chętniej (np. „Cudownego chłopaka”), innych nie lubiła (przede wszystkim „Weisera Dawidka”), wszystkie jednak znała i tę wiedzę potrafiła zastosować w pracach stylistycznych. Nie narzekała, nie uchylała się od obowiązków, napisała wiele wypracowań, wysłuchała wielu uwag, wskazówek, ale i pochwał. Nauczyła się redagować esej i właśnie tę formę wypowiedzi wybrała w sobotnim finale. Wybrała szczęśliwie, bo jej pracę oceniono wysoko i tym samym została LAUREATKĄ WKJP. To wielki sukces Liliany, na który w pocie czoła zapracowała. Serdecznie jej gratulujemy.  Liliana przygotowywała się pod kierunkiem P. Cecylii Glapiak. 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »