MUZYKA NIE ZNA GRANIC

28 lutego w auli Liceum nr III w Lesznie odbyły się przesłuchania w ramach Festiwalu „Muzyka nie zna granic”. Konkurs cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród młodzieży. W rywalizacji biorą udział uczniowie szkół podstawowych oraz średnich z regionu dawnego województwa leszczyńskiego. Zadaniem uczestników było wykonanie utworu w języku obcym. Naszą Szkołę reprezentowały: Ewa Nowaczyk, Amelia Śmiejczak i Nina Żalik. Konkursowe piosenki wykonały z fortepianowym akompaniamentem pana Dominika Nowackiego. Jury w składzie: Pani Magdalena Nowacka, Pani Małgorzata Pawlak i Pan Krzysztof Dziuba postanowiło zakwalifikować do finału 12 osób. W tej grupie znalazła się Nina Żalik. Finaliści wezmą również udział w bezpłatnych warsztatach wokalno-aktorskich, które poprowadzą Pani Małgorzata Pawlak z Good Voice Studio oraz Pan Krzysztof Dziuba – aktor i współtwórca poznańskiego kabaretu literackiego „Klub Szyderców Bis”. Warto zaznaczyć, że do udziału w warsztatach została również zaproszona Amelia Śmiejczak. Poziom Festiwalu był bardzo wysoki i wyrównany. Pięknie dziękujemy Ewie, Amelii oraz Ninie za piękny występ i godne reprezentowanie naszej Szkoły podczas przesłuchań konkursowych. Gratulujemy i dziewczętom, i Panu Dominikowi Nowackiemu.
Przesłuchania finałowe odbędą się 27 marca w sali Miejskiego Ośrodka Kultury w Lesznie. Trzymamy kciuki!

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »