LEKCJA O SAMORZĄDZIE

W piątek 22 lutego gimnazjaliści wraz z Panią Teresą Rosińską, w ramach lekcji wiedzy o społeczeństwie, udali się do Urzędu Miasta i Gminy w Osiecznej. Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy. Pierwszą z nich zajął się Pan Sławomir Kosmalski, który oprowadził uczniów po różnych biurach i omówił zakres działań urzędników. Zaciekawieni gimnazjaliści mogli zadać pytania dotyczące pracy w urzędzie. W tym samym czasie z drugą grupą spotkał się Pan burmistrz Stanisław Glapiak. Opowiadał o miejscowościach wchodzących w skład gminy, inwestycjach oraz wydatkach. Na koniec spotkania Pan burmistrz przeprowadził mały quiz z nagrodami. Każdy gimnazjalista otrzymał pamiątkowy breloczek, który ma przypominać mu, że jest mieszkańcem Gminy Osieczna. Po zrobieniu pamiątkowej fotografii uczniowie zadowoleni i przepełnieni nową wiedzą wrócili do szkoły.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »