SPOTKANIA Z TEATREM

19 lutego 2019 r. czwartoklasiści i piątoklasiści pod opieką Pań wychowawczyń pojechali do Leszna, aby w sali Miejskiego Ośrodka Kultury obejrzeć spektakle przygotowane przez aktorów Teatru Współczesnego z Krakowa. 
Uczniowie klas IVa i IVb dobrze bawili się, oglądając sztukę pt. „Detektyw Mądra Sówka”. Przygody hrabiny Haliny Pospieszalskiej, która myślała, że ukradziono jej czas, i detektywa Mądrej Sówki poszukującego złodzieja i próbującego wyjaśnić zagadkę, bardzo się młodym widzom podobały. Duże wrażenie zrobiły na uczniach efekty świetlne i dymne, unoszące się w powietrzu bańki mydlane, oryginalne kostiumy i piosenki wplecione w spektakl. Czwartoklasiści wrócili do szkoły bardzo zadowoleni i uświadomieni, że trzeba mądrze zarządzać czasem – najpierw odrobić lekcje, a później odpoczywać.

Uczniowie klas piątych obejrzeli przedstawienie pt. „Felix i przyjaciele”. Bohaterami spektaklu byli warszawscy gimnazjaliści: Felix, Net i Nika, którzy podczas pobytu na zielonej szkole musieli uporać się z nie lada kłopotami. Felix to młody wynalazca, Net znakomicie zna się na komputerach, a Nika ma zdolności nadprzyrodzone. Towarzyszył im Manfred - program sztucznej inteligencji stworzony przez Neta i jego tatę. Siła przyjaźni niezwykłych bohaterów pozwoliła im cało wyjść z największych opresji. Przedstawienie było bardzo ciekawe, pouczające i tryskało humorem. Piątoklasiści kolejny raz mieli okazję przekonać się, że w grupie siła oraz, że wspierając się wzajemnie, można osiągnąć każdy cel i pokonać wszelkie trudności.

 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »