CO TRZY GŁOWY TO NIE JEDNA - KONKURS MATEMATYCZNY

W miniony piątek piętnastoosobowa grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej uczestniczyła w III Gminnym Drużynowym Konkursie Matematycznym „Co trzy głowy to nie jedna”. Organizatorzy konkursu to Szkoła Podstawowa w Osiecznej i Burmistrz Miasta i Gminy Osieczna. Celem konkursu było rozbudzenie i rozwój zainteresowań matematycznych, kształtowanie współpracy, integracja w grupie rówieśniczej oraz korelacja wiedzy matematycznej z innymi przedmiotami. Treść zadań matematycznych tematycznie związana była z Powstaniem Wielkopolskim. Uczestnicy konkursu w sposób losowy zostali wybrani do trzyosobowych drużyn w poszczególnych kategoriach wiekowych - od kl. IV do VIII. Drużyny składały się z zawodników ze szkół w Osiecznej, Świerczynie i Kąkolewie. Wszyscy uczestnicy matematycznych zmagań otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »