SZKOLNY DZIEŃ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH

4 lutego obchodziliśmy Szkolny Dzień Ochrony Danych Osobowych. Akcja została zorganizowana w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Twoje dane – Twoja sprawa” pod patronatem UODO. Tym razem uczniowie na zajęciach z wychowawcą rozmawiali na temat odpowiedzialności za słowa oraz pozostawiane w świecie wirtualnym dane osobowe. Warsztaty uświadomiły młodym użytkownikom sieci, jak ważna jest świadomość tego, że informacje, komentarze, zdjęcia, nagrania raz zamieszczone w internecie – nie znikają, nawet kiedy zostaną usunięte (tzw. cyfrowe ślady). Młodzież poruszyła też problem hejtu, rozmawiano o granicy między krytyką a słowami wyrządzającymi krzywdę. Wszystkie klasy stworzyły plakaty z pozytywnym przesłaniem, które zachęcają do bycia tolerancyjnym oraz uważnym i odpowiedzialnym w świecie rzeczywistym i wirtualnym.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »