ORLEN CUP 2019 W ŁODZI

4 lutego grupa uczniów naszej Szkoły wyjechała do Łodzi na mityng lekkoatletyczny Orlen Cup 2019. Zjechały się tam wielkie gwiazdy królowej sportu. Zawody odbyły się w Atlas Arenie, pięknej hali widowiskowo-sportowej oddanej do użytku w 2009 r. Trybuny mogą pomieścić 10 tysięcy widzów, 1500 jest miejsc stojących, dodatkowo na płycie boiska można ustawić 3 tysiące miejsc siedzących. Koszt budowy Atlas Areny wyniósł ok. 280 mln złotych. Planowane są tam takie imprezy jak: Mistrzostwa Europy siatkarek i koszykarzy, spotkanie Gołota – Adamek oraz koncert zespołu Depeche  Mode. Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w mityngu zorganizowanym w tak pięknym i nowoczesnym obiekcie oraz na żywo oglądać gwiazdy sportu z Polski i ze świata. Rywalizacja toczyła się w ośmiu dyscyplinach: biegi na 60 m i 60 m przez płotki kobiet i mężczyzn, pchnięcie kulą kobiet i mężczyzn, skok wzwyż i skok o tyczce mężczyzn. Ze znanych zawodników startowali: Piotr Lisek, Ewa Swoboda, Michał Haratyk, Orlando Ortega, Damian Czykier, Klaudia Kardasz, Konrad Bukowiecki, Mike Rodgers, Sylwester Bednarek, Thiago Braz. Nagrody lekkoatletom wręczali Adam Kszczot oraz przedstawiciele władz Łodzi. Zawody przebiegały bardzo sprawnie, szczególnie emocjonujący był skok o tyczce, który wygrali Piotr Lisek i Paweł Wojciechowski oraz biegi przez płotki. Główną nagrodą na mityngu był samochód, piękny biały sportowy Lexus – kluczyki do niego z rąk Adama Kszczota otrzymała Ewa Swoboda.  Zawody były bardzo udane. Na trybunach Atlas Areny zasiadło 6 tysięcy kibiców. Mimo późnego powrotu do domu warto było przeżyć tak niezwykłe sportowe emocje.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »