TEATRALNA ŚRODA

9 stycznia duża grupa uczniów naszej Szkoły w auli WSH w Lesznie obejrzała spektakle teatralne przygotowane przez aktorów Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia.
Uczniowie klas IV a i V c dzięki przedstawieniu pt. „Mitologia Słowian” zostali przeniesieni w czasy dawnych słowiańskich wierzeń, gdy światem rządzili bóg piorunów i błyskawic – Perun i jego brat, bóg podziemi – Weles. Poznali historię pięknej Juraty, królowej Bałtyku, zakochanej w skromnym rybaku Kastytisie. Śledzili też losy słynącego z dobroci serca Piasta Kołodzieja, które przeplatały się z rządami okrutnego Popiela. Spektakl utwierdził ich w przekonaniu, że warto być uczciwym człowiekiem, ponieważ prawda i dobro zawsze zwyciężają.
Uczniowie klasy I a i II b obejrzeli spektakl pt. „Pszczółka Maja”. Piękna scenografia, barwne stroje i efekty multimedialne zrobiły na widzach duże wrażenie. Dzieci dowiedziały się od mieszkańców łąki, że wspólnie można wiele dokonać. Obejrzana sztuka uwrażliwiła uczniów na piękno przyrody, wzmocniła świadomość ekologiczną i nauczyła szacunku dla każdego, nawet najmniejszego stworzenia.
Uczniowie klas trzecich gimnazjalnych, oglądając spektakl pt. „Balladyna”, mieli okazję przypomnieć sobie historię dwóch sióstr: Aliny i Balladyny. Dzięki ciekawej scenografii, która ułatwiła przeniesienie się do czasów baśniowych nad jezioro Gopło, mogli podziwiać zamek Kirkora, chatę Wdowy, pole, na którym walczyli rycerze. Ważną częścią spektaklu była oprawa muzyczna, która podkreślała najważniejsze momenty sztuki. Młodzież mogła też poznać tajniki gry aktorskiej, a w czasie spotkania z artystami zapytać o interesujące ich elementy związane ze światem teatru.  

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »