WIZYTA W STOLARNI

We wtorek 8 stycznia uczniowie klasy III a wraz z wychowawczynią w ramach programu „Otwarta Firma” odwiedzili Zakład Stolarski Pana Jarosława Borowczyka w Łoniewie. Dzieci wysłuchały opowiadania pt. „Od drzewa do deski”. Poznały różne gatunki drewna i rodzaje płyt, które stolarz wykorzystuje w swojej pracy. Pan Jarosław opowiedział im o wyrobach, które powstają w jego zakładzie. Są to między innymi meble, drzwi, okna, schody. Oglądali też fotografie gotowych wyrobów. W zakładzie stolarskim wykonuje się również renowacje. Dzieci miały okazję zobaczyć malowidło św. Mikołaja na drzwiach wykonanych w XVIII wieku i fotografię odrestaurowanego zabytkowego konfesjonału. Uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli maszyny i narzędzia, które są potrzebne stolarzowi podczas pracy. Mieli okazję posługiwać się strugiem, co sprawiło im ogromną radość. Na zakończenie spotkania trzecioklasiści podziękowali Panu Jarosławowi za ciekawą lekcję i przybliżenie zawodu stolarza, wręczając okolicznościowy dyplom i wykonaną laurkę.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »