KONKURSOWE KOLĘDOWANIE

3 stycznia 1019 r. odbył się w naszej Szkole XIV Międzyszkolny Konkurs Śpiewaczy.  Wzięło w nim udział prawie 90 uczniów ze szkół z powiatu leszczyńskiego. W urokliwej jasełkowej scenerii ślicznie i z dużym zaangażowaniem prezentowali dawne i współczesne kolędy i pastorałki oraz piosenki zimowe. Ich wykonania nie tylko podlegały konkursowej ocenie, ale wpisały się też w piękną tradycję kolędowania, którą staramy się w Zespole Szkół w Kąkolewie kultywować. Bardzo cieszymy się, że tak wielu uczniów i nauczycieli korzysta z naszego zaproszenia i czerpie radość ze śpiewania bożonarodzeniowych pieśni.

Uczestników Konkursu serdecznie powitała Dyrektor Zespołu Szkół w Kąkolewie – P.Alina Żalik. Prezentacje młodych wokalistów oceniało jury w składzie: P. Cecylia Glapiak, P. Barbara Kaczmarek-Kryś, P. Paula Juskowiak oraz P. Zbigniew Schulz. Dzięki zaangażowaniu Dyrekcji i Rady Rodziców naszej Szkoły, dzięki życzliwości Burmistrza Miasta i Gminy Osieczna oraz Dyrektora Centrum Kultury i Biblioteki w Osiecznej wszyscy uczestnicy konkursowych zmagań otrzymali pamiątkowe dyplomy i aniołki – symbol naszego Konkursu.
Jury wykonaniem utworu pt. „Noel” oczarowała Nina Żalik. Główną nagrodę, czyli Grand Prix wręczył jej Pan Burmistrz – Stanisław Glapiak.
P. Alina Żalik Annie Katarzyńskiej, która przejmująco zaśpiewała „Lulaj, synku” wręczyła Nagrodę Dyrektora Zespołu Szkół w Kąkolewie.
P. Zbigniew Schulz uhonorował Nagrodą Dyrektora Centrum Kultury i Biblioteki w Osiecznej Ewę Nowaczyk, która pięknie zinterpretowała utwór pt. „Kolęda Maryi”.
P. Anna Szyrmer Angelice Cichej za „Mario, czy ty wiesz” i zespołowi „Słoneczka” za „Hymn o Bożym Narodzeniu” wręczyła nagrody Rady Rodziców Zespołu Szkół w Kąkolewie.
W kategorii kl. I-III SP zwyciężyła Laura Maśląka, II miejsce zajął Alan Biderman, a trzecie Maja Małecka.
W kategorii kl. IV-VI SP jury przyznało dwa I miejsca, otrzymały je Oliwia Juszczak i Agnieszka Maćkowiak, II miejsce wyśpiewała Naatalia Kowalska, a trzecie Zuzanna Małecka.
W kategorii kl. VII, VIII SP oraz 3. gimnazjum I miejsce przypadło w udziale Amelii Śmiejczak, II nie przyznano, a III wyśpiewał Bartosz Jabłoński.
W zmaganiach zespołów nie przyznano I miejsca, II miejsce wyśpiewał Zespół Dziecięcy z Drobnina, a III – zespół „Cantus”.
Ponadto, doceniając wysoki poziom prezentacji, jury przyznało 8 wyróżnień. Otrzymali je Maria Wierzyk, Alicja Szulc, Blanka Poprawska, Maja Kowalczyk, Julia Langner, Oliwia Borowczyk, Zofia Klich i zespół „Róża”.
Pięknie dziękujemy również rodzicom naszych uczniów i nauczycielom piekącym ciasta do konkursowej kawiarenki, w której pod opieką P. Marii Joachimiak pracowały Weronika Barczyk i Zofia Kowalska. Dziękujemy także P. Elizie Kosmalskiej, która co roku własnoręcznie maluje aniołka na dyplom, czyniąc go niepowtarzalnym. W roli konferansjerów doskonale spisały się debiutantki: Katarzyna Jarczewska i Maria Woźna. Organizacją Konkursu zajęli się dyrekcja ZS, P. Anna Poprawska i P. Dominik Nowacki.

Organizatorów, mamy nadzieję, że również rodziców i nauczycieli konkursowiczów oraz fundatorów nagród, bardzo cieszą uśmiechnięte twarze wszystkich młodych wykonawców, niezwykłe emocje wyróżnionych oraz miła atmosfera towarzysząca konkursowemu kolędowaniu. 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »