KONKURS WIEDZY RELIGIJNEJ - Z MARYJĄ W NOWE CZASY

Rok 2019 będzie w Kościele katolickim rokiem peregrynacji kopii cudownego wizerunku obrazu Matki Bożej Częstochowskiej po parafiach naszej Ojczyzny. Z tej okazji w kościołach odbędą się misje przygotowujące duchowo parafian na godne przyjęcie Czarnej Madonny. Nasza Szkoła między innymi z tej okazji przyłączyła się w grudniu do Konkursu Wiedzy Religijnej organizowanego przez Referat Katechetyczny w Poznaniu. Uczestnicy - 16 uczniów z klas VIII Szkoły Podstawowej i 3 klas gimnazjalnych musieli opanować 2 pierwsze rozdziały z Ewangelii św. Łukasza, fragmenty Katechizmu Kościoła Katolickiego przedstawiające nauczanie o Maryi oraz historię cudownego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Zdobyta wiedza zapewne pozwoliła konkursowiczom na nowo spojrzeć na naszą Matkę, znaną a jakże ciągle jeszcze nieodkrytą do końca. W szkolnym etapie konkursu, przygotowanym przez katechetkę - P. Sylwię Walenciak największą wiedzą wykazały się uczennice - Marta Walenciak z klasy 3gc, Maja Nędza z klasy VIII a oraz Alicja Wąsiak z klasy 3gc.

Dziewczynom gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie rejonowym, który odbędzie się w lutym w Zespole Szkół Rolniczo-Budowlanych w Lesznie.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »