WARSZTATY KALIGRAFICZNE

W środę 12 grudnia, po zajęciach, przedstawiciele klas I – III pod opieką Pań Ewy Łapawy i Sławy Pietrowicz, wyjechali do Centrum Kultury i Biblioteka w Osiecznej na warsztaty kaligraficzne. Pan Janusz Korzeniowski wprowadził dzieci w świat kształtnego i pięknego pisma. Zwrócił uwagę na konieczność zachowania odpowiedniej postawy przy pisaniu i na właściwe trzymanie narzędzia pisarskiego oraz kartki. Przez dwie godziny uczniowie z ogromnym zaangażowaniem pisali piórkiem ze stalówką, zanurzając ją w kałamarzu z czarnym tuszem. Kaligrafowali poszczególne litery, korzystając z „Abecadła do nauki pisma użytkowego i ozdobnego”. Na zakończenie Pan Korzeniowski przygotował dla każdego uczestnika warsztatów wizytówki. Przed pożegnaniem dzieci serdecznie podziękowały Panu Januszowi za wspaniałą lekcję i wręczyły ozdobną laurkę.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »