ZWINNE WIEWIÓRKI NA BIWAKU MIKOŁAJKOWYM

W piątek 7 grudnia Zwinne Wiewiórki wyjechały na dwudniowy biwak mikołajkowy do Szkoły Podstawowej nr 13 w Lesznie. Tym razem wszystkie gromady Hufca Leszno znalazły się w KRAINIE KRÓLOWEJ ŚNIEGU. Po zakwaterowaniu nastąpiło uroczyste rozpoczęcie biwaku przy świecowisku. Wszystkie zuchy przedstawiały przygotowane wcześniej na zbiórkach zadanie przedrajdowe. Wystawiały krótkie spektakle teatralne według własnego scenariusza, których bohaterem była postać związana z zimą. Wiewiórki pochwaliły się radosnym i kochającym zimowe harce Winterzollem. W nagrodę za piękne prezentacje wszyscy obejrzeli na dużym ekranie film „Królowa Śniegu”.

Były też gra terenowa z mnóstwem ciekawych zadań, za które patrole zbierały punkty, świąteczne prace manualne, zabawy i pląsy. Biwakowicze wykonali też dla swoich druhen korony i zimowe peleryny. Na zakończenie rajdu wszystkie gromady otrzymały nagrody i słodkie upominki.

 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »