PIERWSZOKLASIŚCI POZNAJĄ ZAWODY

5 grudnia uczniowie klasy I a w ramach realizacji projektu „OTWARTA FIRMA” udali się na umówione spotkanie do pracowni Pani Sawickiej. Właścicielka wprowadziła dzieci w świat krawiectwa. Pierwszoklasiści dowiedzieli się, czym się zajmuje krawcowa. Zobaczyli, w jaki sposób powstają kroje, jak naprawić uszkodzone spodnie, poprawić i odświeżyć części garderoby. Pani Sawicka pokazała sposób szycia na profesjonalnych maszynach. Zaprezentowała powstałe na nich ściegi. Zrobiła pokaz prasowania na wysokiej klasy desce, która dostosowuje się do potrzeb prasującego, używając wielofunkcyjnego żelazka. Przygotowała dla dzieci niespodziankę, rozdała każdemu wcześniej przygotowane materiałowe kwadraty, guziki i igły. Najmłodsi uczyli się nawlekać nić na igłę i z wielkim zaangażowaniem własnoręcznie przyszywali guziki. Na pożegnanie uczniowie klasy pierwszej serdecznie podziękowali za wspaniałą lekcję i przybliżenie zawodu krawca oraz wręczyli Pani Sawickiej dyplom i mały upominek.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »