KONCERTOWO

18 września uczniowie klas I-III SP, a 24 września pozostali wzięli udział w muzycznych spotkaniach edukacyjnych. Grupa młodsza zajęcia w ramach Klubu Młodego Muzyka rozpoczęła od koncertu poświęconego muzyce indiańskiej. Przy okazji dzieci poznały historię i kulturę Indian oraz używane przez nich instrumenty. Starsi mieli okazję posłuchać przedwojennych piosenek. Pani Malwina Grdeń i Pan Tomasz Paszek nie tylko śpiewali, ale również grali i to na wielu instrumentach: na akordeonie, cymbałkach, kontrabasie, mandolinie, kazoo, banjo i ukulele. Pięknie odtworzyli klimat piosenek z lat 20. i 30. „Zimny drań”, „Umówiłem się z nią na dziewiątą”, „Panna Mania gra na mandolinie” , „Ach, śpij, kochanie”, „Piosenka ci nie da zapomnieć” to niektóre z utworów, których wysłuchali uczestnicy koncertu. Szkoda, że publiczność nie włączyła się do wspólnego śpiewania…

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »