CZAS ZACZĄĆ!

3 września szkolna społeczność w obecności zaproszonych gości zainaugurowała rok szkolny 2018/2019. Po mszy św. odprawionej w kąkolewskim kościele rozpoczęła się uroczystość w patio. Po wprowadzeniu sztandaru Szkoły i zaśpiewaniu hymnu państwowego delegacje uczniów udały się do miejsc pamięci narodowej. Następnie zaproszonych gości i całą szkolną społeczność, a szczególnie pierwszoklasistów, serdecznie powitała Dyrektor Alina Żalik. Życzyła wszystkim pięknego i satysfakcjonującego rozwoju w różnych obszarach. Przekazała również Życzenia pomyślnego roku szkolnego i słowa wsparcia od Pana Burmistrza Stanisława Glapiaka. W imieniu Rady Rodziców do uczniów, nauczycieli i pracowników niepedagogicznych zwróciła się Pani Anna Szyrmer, która dorosłym życzyła satysfakcji z pracy, a dzieci i młodzież zachęcała do współpracy z nauczycielami, do korzystania z ich wiedzy i doświadczenia, by osiągnąć postawione sobie cele. W ciepłych słowach, podkreślając, jak dobrze móc się uczyć, zwrócił się do wszystkich zebranych dr Stanisław Jędraś.
Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Roman Lewicki wręczył dwóm utalentowanym warcabistkom stypendia stowarzyszenia Comenius.
Uczniowie klasy III a pod kierunkiem Pani Agnieszki Andrzejewskiej-Śmijczak  przygotowali okolicznościową część artystyczną. Przypomnieli wydarzenia tragicznego września 1939 r., symbolicznie pożegnali wakacje i z przymrużeniem oka opowiedzieli o szkolnej rzeczywistości. Na koniec prowadząca część oficjalną Pani Martyna Sowińska zaprosiła uczniów do sal na spotkania z wychowawcami.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »