KLASA IIA W PROGRAMIE "NIESAMOWITY ŚWIAT HIGIENY USTNEJ"

Klasa IIa przyjęła zaproszenie do ogólnopolskiego programu edukacji stomatologicznej „Niesamowity świat higieny jamy ustnej” przygotowanego dla uczniów klas O, I i II przez Instytut Blend-a-med Oral-B oraz Disney Polska. Program posiada rekomendację Polskiej Akademii Profilaktyki Stomatologicznej i Polskiego Towarzystwa Stomatologii Dziecięcej.  Uczniowie otrzymali arkusze z ćwiczeniami, które zrealizowali podczas zajęć z wychowawczynią P. Agnieszką Andrzejewską-Śmiejczak. Uczestniczyli w pogadance: „Jak dbam o swoje zęby?”. Narysowali portret swojego dentysty, wyszukali w rozsypance słowa związane z dbaniem o zdrowie jamy ustnej, łączyli elementy ze Szczęśliwym i Smutnym Ząbkiem, zapoznali się z modelem szczęki. Podsumowaniem było wykonanie ilustracji przedstawiającej przedmioty do utrzymywania czystości zębów oraz plakatów promujących higienę jamy ustnej. Ponadto rodzice otrzymali przewodniki dotyczące edukacji stomatologicznej, aby wprowadzili swoje dziecko w omawianą tematykę, a ono mogło cieszyć się zdrowiem swoich zębów. Dzięki treściom, które uczniowie sobie przyswoili i zadaniom, które wykonali, a także dzięki podsumowaniu dotychczasowych wiadomości, zrozumieli, jak bardzo ważne jest utrzymywanie swoich zębów w czystości. Każdy uczestnik programu otrzymał imienny dyplom.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »