PERŁY POLSKIEJ PRZYRODY

Zakończył się całoroczny projekt „Perły polskiej przyrody”, którego adresatami byli uczniowie z klas edukacji wczesnoszkolnej. Jego celem było rozwijanie ciekawości świata i chęci poznawania natury, wyrabianie szacunku dla przyrody i jej piękna, kształtowanie umiejętności wyszukiwania i korzystania z różnych źródeł informacji, budowanie atmosfery współpracy, życzliwości, akceptacji i poczucia bezpieczeństwa w grupie, aktywne spędzanie czasu wolnego. Na comiesięcznych spotkaniach uczestnicy poznawali kolejne ciekawe miejsca naszego kraju, które warto zobaczyć np. Pustynię Błędowską, Góry Pieprzowe, Krainę Wygasłych Wulkanów, Błędne Skały, Dąb „Bartek’, Krzywy Las, Jaskinię Niedźwiedzią. Szukali o nich informacji w Internecie, książkach, oglądali fotografie, filmy, przygotowywali prace artystyczne różnymi technikami. Efektem działań dzieci są albumy, które będzie można zobaczyć na wystawie na szkolnym korytarzu.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »