SPOTKANIE Z RATOWNIKIEM MEDYCZNYM

W piątek 25 maja 2018 roku uczniów klasy III c odwiedził ratownik medyczny Pan Jakub Szpurek. Podczas spotkania ratownik udzielał instruktażu oraz zademonstrował zasady postępowania podczas udzielania pierwszej pomocy.  Pan Jakub wyjaśnił uczniom, na czym polega jego praca i jak należy zachować się w nagłych wypadkach do momentu pojawienia się fachowej pomocy medycznej. Uświadomił uczniom, iż tzw. „złote minuty” ratują poszkodowanemu życie. Przypomniał uczniom numery ważnych telefonów alarmowych. Ratownik pokazał, jak ułożyć rannego w pozycji bocznej ustalonej, czyli bezpiecznej dla osoby poszkodowanej. Dużym zainteresowaniem uczniów cieszyły się wskazówki związane z masażem serca i sztucznym oddychaniem. Pan Jakub wyjaśnił, dlaczego te czynności są tak ważne. Opowiedział uczniom, jak stwierdzić, czy osoba poszkodowana straciła przytomność.  Po omówieniu zasad uczniowie bardzo chętnie i aktywnie brali udział w ćwiczeniach, wykonując podstawowe czynności ratownicze pod fachowym okiem ratownika medycznego.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »