ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO W SZKOLE PODSTAWOWEJ

            Uczniowie Szkoły Podstawowej rok szkolny 2008/2009 zakończyli w czwartek 18 czerwca. O 1200 wzięli udział w dziękczynnej mszy świętej, a następnie w uroczystości w patio Szkoły.

            Wszyscy uczniowie, którzy zapracowali na wyróżnienie, odebrali świadectwa i listy gratulacyjne dla rodziców z rąk Dyr.A.Żalik. Nagrodę książkową ufundowaną przez Radę Rodziców wręczała P.M.Hołoga. Zgodnie ze szkolnym ceremoniałem wszyscy szóstoklasiści odbierali świadectwo ukończenia Szkoły Podstawowej na scenie. Na wniosek wychowawców nagrodzono też tych, którzy angażowali się w życie klasy i Szkoły oraz godnie reprezentowali placówkę na arenach sportowych. Uczniowie, którzy uzyskali średnią ocen 5,0 lub wyższą dodatkowo zostali uhonorowani biało-czerwoną szarfą. Dyr.A.Żalik rozstrzygnęła Konkurs na Najlepszego Ucznia Szkoły. Zwyciężyła w nim, odbierając nagrodę Burmistrza Miasta i Gminy Osieczna, Matylda Hołoga, II miejsce i nagrodę Dyrektora Szkoły otrzymała Weronika Kosmalska, a III miejsce i nagrodę Rady Rodziców Magdalena Dudziak. Pan Burmistrz nagrodził dodatkowo laureatów XIII Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce: Bartosza Szczerbala, Patryka Fischera i Mikołaja Domagałę oraz przygotowujące ich Panie Ewę Łapawę i Teresę Rosińską. Wyróżniony został również Jakub Masztalerz – uczeń kl.IIIa, członek Automobilklubu Leszczyńskiego, zajmujący medalowe miejsca w zawodach kartingowych w kraju i za granicą. Za najwyższy wynik na sprawdzianie szóstoklasistów 38 na 40 punktów nagrody książkowe odebrały Weronika Kosmalska i Matylda Hołoga. Rozstrzygnięty został też całoroczny konkurs SUPERKLASA. W grupie kl.I-III SP najlepsi okazali się podopieczni P.S.Pietrowicz, czyli kl.IIIb, a w grupie klas IV-VI kl. IVa - wychowankowie P.A.Poprawskiej. Uczniowie klas szóstych pożegnali się częścią artystyczną pt. „Żegnaj, Szkoło! Żegnaj, szkolna ławko!”. Przygotowali ją pod kierunkiem wychowawczyń Pań D.Domagały i A.Pawłowskiej-Kramarczyk. Dyr.A.Żalik w imieniu całej szkolnej społeczności pożegnała P.A.Dudek, która od września nie będzie już pracowała w naszej Szkole. I Dyr.A.Żalik, i Przewodnicząca Rady Rodziców P.J.Katarzyńska, i Burmistrz Miasta i Gminy Osieczna S.Glapiak gratulowali uczniom wysokich wyników i sprawdzianu szóstoklasistów, i nauczania , promocji do kolejnej klasy, sukcesów w różnych konkursach i w sporcie. Dziękowali nauczycielom i gratulowali rodzicom. Uczniom życzyli wspaniałych, słonecznych i bezpiecznych wakacji. Obwieścił je wytęskniony ostatni w roku szkolnym 2008/2009 dzwonek.

FOTORELACJA

 

 

 

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »