Biblioteka

 

BIBLIOTEKA SZKOLNA

GODZINY OTWARCIA:

 PONIEDZIAŁEK     700 - 1330

 WTOREK               730 - 1400

 ŚRODA                  730 - 1030

CZWARTEK            730 - 1420

 PIĄTEK                  730 - 1430


BIBLIOTEKA POLECA:

Autor: Liane Schneider
Tytuł: MĄDRA MYSZ.
Wiele ciekawych historii obrazkowych z krótkimi tekstami do czytania, które objaśniają świat, przeznaczonych dla dzieci najmłodszych (seria składa się z 60 książeczek).Autor: Agnieszka Frączek
Tytuł: BYK JAK BYK.
Rzecz całkiem poważna o całkiem poważnych błędach językowych. Autorka zabiera nas w podróż po kraju językowych pułapek, gdzie bez mapy(słownika) poruszać się strach. Z autorką poczujecie się tam bezpiecznie.


Autor: Joanna Papuzińska
Tytuł: ASIUNIA.
Historia małej dziewczynki, dla której wojna zaczęła się tuż po piątych urodzinach, gdy pewnej nocy znikła  mama i cały dom.


Autor: Dorota Cembrzyńska-Nogala
Tytuł:  BEZSENNOŚĆ  JUTKI.
Mała dziewczynka mieszkająca z ciotką i dziadkiem w łódzkim getto próbuje być dzielna. Mimo grozy otaczającej ją rzeczywistości stara się patrzeć na świat optymistycznie.


Autor: Ostrowicka Beata
Tytuł: JEST TAKA HISTORIA OPOWIEŚĆ O
JANUSZU KORCZAKU.
Wzruszająca opowieść o wychowankach warszawskiego Domu Sierot i o ich ukochanym opiekunie Januszu Korczaku – pedagogu, który żądał równouprawnienia dzieci i poświęcił całe życie, broniąc ich praw.Tytuł:  MAŁA ANTOLOGIA POEZJI DLA DZIECI.
Wybór pięknych wierszy współczesnych poetów. Bajecznie kolorowe ilustracje i ciekawe teksty przeniosą czytelnika w niezwykły świat. Wybierzcie się w niezapomnianą podróż do miejsc, w których śnieg może mieć wszystkie kolory tęczy, gdzie żyrafa wybiera się do fotografa, a króliki grają w karty…


Autor: Joachim Friedrich
Tytuł: 41/2 PRZYJACIELA I KRZYK Z POKOJU NAUCZYCIELSKIEGO.
Biuro detektywistyczne Kalle i Spółka stoi przed wyzwaniem zbadania sprawy mrożącego krew w żyłach krzyku, który dochodzi z pokoju nauczycielskiego. Te i wiele innych przygód znajdziesz w następnych książkach z tej serii.


Autor: Marek Kamiński
Tytuł:  MAREK -  CHŁOPIEC, KTÓRY MIAŁ MARZENIA.
Wielki podróżnik Marek Kamiński z werwą i humorem opowiada o swoim codziennym życiu w domu i szkole oraz o marzeniach, które sprawiły, że wyruszył na spotkanie z przygodą


Autor: Andrzej Klawitter
Tytuł: JEDYNACZKA.
Książka poruszająca  trudne tematy, które dotyczą dzisiejszej młodzieży. Basia – osierocona przez matkę siedemnastolatka, która czuje się odpowiedzialna za dom, rodzeństwo i ojca lekkoducha, oraz Kasandra – rozpieszczona  córka zamożnych rodziców, zagubiona w życiu. Mimo, że mają różne obowiązki i różne spojrzenie na życie i świat, łączy je wielka przyjaźń.


Autor: Jana Frey
Tytuł: CHŁÓD OD RAJU.
Książka została napisana na podstawie długiego wywiadu pisarki z bohaterką. W rezultacie powstał rzeczywisty i wstrząsający dokument , stanowiący wycinek problematyki  życia w sektach opisanego na podstawie doświadczeń 15-letniej dziewczyny Hannah.


Autor: Jane Frey
Tytuł:  POKRĘCONY  ŚWIAT.
Juli – szesnastolatek, pełen nienawiści nie znosi matki alkoholiczki, ojca, który zniknął, nędzy w jakiej dorasta. Zaufaniem darzy jedynie przyjaciela matki – Adama. Ten jednak odchodzi, a Juli, samotny i wściekły na cały świat, gotów jest atakować wszystkich bez wyjątku.


Autor: Heidi Hassenmϋller
Tytuł:  DḖSIRḖE CZYLI CZAS PRÓBY.
Młoda, zakochana piętnastolatka wie, że życie stoi przed nią otworem. Niespodziewanie jej chłopak ginie w wypadku, a ona sama zaczyna mieć problemy z chodzeniem, a po wielu błędnych diagnozach  lekarskich zostaje skazana na wózek inwalidzki.  Autorka z wielkim wyczuciem i wrażliwością opowiada Czytelnikom prawdziwą historię młodej Holenderki.


Autor: Heidi Hassenmϋller
Tytuł: PEWNEJ WRZEŚNIOWEJ NIEDZIELI.
Kiedy  szesnastoletni Thomas dowiaduje się, że mama oczekuje dziecka, wcale nie jest zachwycony. Nawet nie podejrzewa, że dziewczynka, która przyjdzie na świat, podbije jego serce swym pierwszym uśmiechem. Nadchodzi jednak tragiczna wrześniowa niedziela.. Autorka tej niezwykłej książki, poruszający trudny temat, opowiada z dużym taktem i wyczuciem, jak chłopcu udaje się uporać z własnym bólem, w czym pomaga mu kochający dziadek. 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »