PÓŁKOLONIE ZA NAMI - PODSUMOWANIE

Półkolonie ze Stowarzyszeniem POMOC zakończyły się w piątek 27 lipca. Trwały dwa tygodnie i chociaż była to ich 13. edycja, wcale nie okazały się pechowe. Troszkę figli płatała pogoda, ale ona jest nieprzewidywalna w tym roku dla wszystkich. W zajęciach brało udział codziennie około 100 uczestników, przede wszystkim uczniów naszej Szkoły Podstawowej. Podzieleni na siedem grup wyjeżdżali, zwiedzali, oglądali, śpiewali, wędrowali, pluskali się w basenach pływalni Akwawit i wodach Jeziora Łoniewskiego. Najstarsi pojechali na trzydniową wycieczkę w Góry Świętokrzyskie.

Organizacja półkolonii możliwa jest dzięki hojności Gminy Osieczna, która na wakacyjny wypoczynek przeznaczyła 20 tys. zł. O taką kwotę wnioskował Zarząd Stowarzyszenia w przygotowanym wniosku. Firma Kan – Bud w Kąkolewie przekazała 2 tys. zł,  a słodycze i napoje dostarczyli: Pani E.  Burghardt, Państwo S. i H.  Siepakowie, Państwo R. i I. Mikołajczakowie. Panu Burmistrzowi S. Glapiakowi, P. dyr. M. Piskorek, P. dyr. A. Szyrmer i Państwu właścicielom sklepów serdecznie dziękujemy. Dziękujemy też Panom kierowcom firmy WALDMAR za bezpieczne podróżowanie po naszej ojczyźnie.

Minione dwa tygodnie to czas niewątpliwej przyjemności dla dzieci i wytężonej, bardzo odpowiedzialnej (przy tym charytatywnej!) pracy ich opiekunów i przewodników – nauczycieli ZS w Kąkolewie, członków Stowarzyszenia POMOC.  Przygotowali oni bardzo atrakcyjny program, pokazali dzieciom wiele ciekawych miejsc, uczyli aktywnie i z korzyścią dla rozwoju spędzać czas, pomogli pracującym rodzicom zagospodarować wakacyjne dni ich pociech. Opiekę nad półkolonistami sprawowały Panie: Maria Joachimiak, Eliza Kosmalska, Anna Poprawska, Cecylia Glapiak, Alina Żalik, Sława Pietrowicz, Agnieszka Andrzejewska Śmiejczak i Sylwia Walenciak. W dniach wycieczek wspierali je Państwo: Bogna Rzetelska (3 dni), Teresa Rosińska (2 dni) i po jednym dniu Martyna Sowińska, Dominik Nowacki, Jakub Knasiak, Piotr Konieczny i Dariusz Maćkowiak. Zarząd Stowarzyszenia POMOC wszystkim nauczycielom składa słowa uznania i podziękowania.

FOTORELACJE

 
WYCIECZKA W GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE

Trzy dni (25-27 lipca) trzydzieścioro czworo półkolonistów spędziło w Górach Świętokrzyskich. Uczestnicy wycieczki poznali najstarsze polskie góry. Zdobyli Łysicę, byli na Świętym Krzyżu, podziwiali gołoborza, dzielnie wędrowali górskimi szlakami, podziwiając piękne widoki i przyrodę. W pierwszym dniu na trasie wycieczki znalazł się urokliwy pałacyk Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku i dwa kieleckie rezerwaty przyrody: Karczówka z klasztorem pochodzącym z XVII w. i Kadzielnia – ciekawy obiekt geologiczny z Górą Geologów i dużym amfiteatrem. Półkoloniści oglądali też klauzulowy klasztor bernardynek w Świętej Katarzynie, ruiny zamku w Chęcinach i Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni. Wycieczkę można uznać za udaną. Warto wybrać się w Góry Świętokrzyskie.

FOTORELACJA

 
PLAŻOWANIE NAD JEZIOREM ŁONIEWSKIM

We wtorek półkoloniści odpoczywali nad Jeziorem Łoniewskim. Do Osiecznej starsi dotarli rowerami, a młodsi autobusem. Upał sprawiał, że nikt nie miał ochoty wychodzić z wody. Jedynie lody i frytki były w stanie odciągnąć półkolonistów z plaży. Większość dzieci chętnie się opalała, a ci, którzy nie lubią słońca, chowali się przed nim w cieniu drzew. Na zakończenie pierwszej części półkolonii, w których brało udział 104 dzieci, wszyscy otrzymali długopisy z pamiątkowym nadrukiem. Półkoloniści podziękowali organizatorom i opiekunom. Druga część półkolonii to trzydniowa wycieczka w Góry Świętokrzyskie.

FOTORELACJA

Relację z wyjazdu i podsumowanie XIII PÓŁKOLONII organizowanych przez Stowarzyszenie POMOC zamieścimy na stronie po powrocie.

 
WYCIECZKA DO ZOO

23 lipca półkoloniści mieli okazję podziwiać mieszkańców poznańskiego ZOO. Wrażenie robiły nie tylko zwierzęta pochodzące z odległych zakątków globu, ale również pięknie położony, tonący w zieleni ogród zoologiczny. Bardzo podobały się nowoczesna słoniarnia i motylarnia. Sporo emocji wzbudziła również wizyta w zatopionym w ciemności pawilonie zwierząt nocnych. Dużo czasu półkoloniści poświęcili też fokom, zebrom i żyrafom. Wszyscy zgodnie uznali, że warto byłoby przyjechać do ZOO na cały dzień.

FOTORELACJA

Jutro (24 lipca) o 9.00 starsi rowerami, a młodsi autokarem udają się nad Jezioro Łoniewskie. Pogoda tym razem z pewnością pozwoli na plażowanie i kąpiel w jeziorze.

Przypominamy uczniom wyjeżdżającym 25 lipca w Góry Świętokrzyskie, że zbiórkę przed Szkołą wyznaczono na 5.50.

 
WYJAZD W GÓRY

20 lipca był dla półkolonistów wyjątkowo atrakcyjny. Na wyjazd w góry wszyscy niecierpliwie czekali. Spora grupa dzieci – zwłaszcza najmłodszych – pierwszy raz wędrowała po górskich szlakach. Półkoloniści wspięli się na Chojnik, skąd podziwiali piękny widok na Kotlinę Jeleniogórską. Malownicze ruiny zamku zrobiły na wszystkich duże wrażenie. Wiele emocji wzbudziła wspinaczka krętymi schodami na wieżę widokową. Wszyscy turyści byli dzielni, niektórzy musieli pokonać lęk wysokości, inni walczyli ze zmęczeniem. Po zejściu z Chojnika chętnie udali się, by podziwiać wodospad Szklarki. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że warto było spędzić kilka godzin w autobusie, bo pięknych widoków długo nie zapomną. Opiekunowie cieszą się, że półkoloniści polubili aktywny wypoczynek i zasmakowali w wędrówkach po górskich szlakach.

 FOTORELACJA

W poniedziałek o 8.00 wyjeżdżamy do poznańskiego ZOO.

 
««  start « poprz. 1 2 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 10