MAJOWE CZYTANIE DZIECIOM

22 maja uczniowie edukacji wczesnoszkolnej wzięli udział w kolejnym spotkaniu z cyklu „Nasza Szkoła czyta dzieciom”. Tematycznie związane było z Dniem Matki. Pani Małgorzata Suszek przygotowała okolicznościową gazetkę i opowiedziała dzieciom o historii i znaczeniu tego święta. Pani bibliotekarka – Donata Szymańska przeczytała dzieciom kilka wierszy o mamie i dla mamy. Na zakończenie reprezentacje poszczególnych klas wykonały z bibuły kwiaty, które wykorzystano jako elementy scenografii przedstawienia wystawionego w Szkole z okazji Dnia Matki.

FOTORELACJA

 
DZIEŃ MATKI

24 maja w naszej Szkole obchodziliśmy Dzień Matki i Dzień Ojca. Z tej okazji dzieci pod opieką nauczycieli przygotowały część artystyczną i występy taneczno – śpiewacze. Czwartkowe popołudnie minęło w miłej atmosferze. Na widowni w szkolnym patio zasiedli ukochani rodzice i zaproszeni goście. Wszyscy zgromadzeni mogli obejrzeć spektakl pt „Demeter i Kora”, który przypominał znaną z mitologii greckiej historię matki cierpiącej po stracie swej ukochanej córki. Na scenie zaprezentowało się wielu młodych artystów: tańczące sześcioletnie nimfy, aktorzy z piątych i szóstych klas oraz dziewczynki z klas czwartych , które przepięknie recytowały wiersze dla kochanych mam i tatusiów. Po przedstawieniu widzowie z przyjemnością posłuchali piosenek w wykonaniu najzdolniejszych solistów oraz obejrzeli pokazy taneczne. Niekończące się brawa i uśmiechy na twarzach gości świadczyły o tym, że niespodzianki przygotowane przez dzieci spodobały się.

FOTORELACJA

 
ZAPROSZENIE NA FESTYN RODZINNY
Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Rada Rodziców i Uczniowie

Zespołu Szkół w Kąkolewie

bardzo serdecznie zapraszają

wszystkich mieszkańców Kąkolewa i okolicznych miejscowości

na FESTYN RODZINNY,

który odbedzie się 3 czerwca od godz.14.00

na terenie przyszkolnych boisk rekreacyjno-sportowych.

Zapewniamy wiele atrakcji, które pozwolą miło spędzić niedzielne popołudnie.


 
WYCIECZKA UCZNIÓW KLAS I GIMNAZJUM

15 maja 2012 r. pierwsze klasy Gimnazjum wraz z wychowawczyniami pojechały na wycieczkę. Pierwszego dnia zwiedzili Kołobrzeg, byli na molo i w porcie. Następnie udali się do pensjonatu Pod Różą, gdzie zjedli pyszną kolację i spędzili trochę czasu na świeżym powietrzu. Następnie poszli do pokoi. W środę zobaczyli najwyższą latarnię morską w Polsce i zwiedzili fort artyleryjski Gerharda. Następnie udali się do Niemiec. Trzeciego dnia wyjechali na poligon dział V 3, gdzie mogli zrobić sobie zdjęcie z tak legendarną bronią jak MG 42, Mosin Nagant, Panzerfaust czy RPG 7. Kolejnym przystankiem okazała się Góra Zielonka i położony na niej punkt widokowy, następnie wycieczkowicze podziwiali Jezioro Turkusowe. Odwiedzili też Międzyzdroje. Tam uczniowie mieli czas by kupić pamiątki i coś zjeść. Chętni udali się do Muzeum Figur Woskowych. Po powrocie do pensjonatu czekały na młodych turystów przepyszna grochówka i ognisko, na którym można było upiec kiełbaski. Wieczorem gimnazjaliści udali się na plażę, by podziwiać zachód słońca. Ostatniego dnia uprzątnęli pokoje i przygotowali się do wyjazdu. Jednak nim opuścili nadmorskie tereny, zobaczyli jeszcze ruiny kościoła w Trzęsaczu i pospacerowali plażą. Stamtąd udali się Kamienia Pomorskiego, gdzie podziwiali organy. Z wycieczki wrócili bardzo zadowoleni.

 
SIATKÓWKA PLAŻOWA

W Krzemieniewie odbyły się w ramach Gimnazjady Mistrzostwa Powiatu Leszczyńskiego w Siatkówce Plażowej. Dziewczęta rywalizowały 21 maja, a chłopcy dzień później. Nasza Szkoła w zmaganiach kobiet wystawiła dwa zespoły. Agnieszka Bartkowiak i Martyna Toboła nie zdołały awansować do finałowej czwórki, udało się to natomiast Magdalenie Dudziak i Weronice Kosmalskiej, które zakończyły turniej – dzielnie zmagając się z upałem - na drugim miejscu. W męskich zmaganiach walczyli Mikołaj Prałat, Mateusz Karolczyk i Piotr Kretschmer. Również wrócili z zawodów ze srebrnymi medalami. Gratulujemy!

 
««  start « poprz. 1 2 3 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 25