MISTRZOSTWA POWIATU W PIŁCE NOŻNEJ - SP

19 kwietnia odbyły się Mistrzostwa Powiatu Leszczyńskiego w Piłce Nożnej uczniów ze szkół podstawowych. Dziesięć drużyn przypisanych do dwóch grup grało systemem każdy z każdym. Mecze rozegrano na boiskach w Zaborowie i Gronowie. Nasi reprezentanci (Bartosz Kowalski, Arkadiusz Andrzejczak, Marcin Sikorski, Adam Tasiemski, Samuel Grzenkowicz, Tomasz Bassa, Jakub Bartkowiak, Jakub Mądry, Filip Szczepaniak i Denis Śmiejczak) wygrali 1:0 z Osieczną i 3:0 z Rydzyną, a przegrali 0:3 z Drobninem i 1:2 z drużyną z Długich Starych. Dało im to trzecie miejsce w grupie, co nie skutkowało awansem do fazy finałowej. Mistrzami zostali piłkarze z Nowego Belęcina, drugie miejsce zajęli zawodnicy z Drobnina, a trzecie chłopcy z Pawłowic. Podopieczni Pana Michała Bańkowiaka ostatecznie uplasowali się na piątym miejscu.

 
2 MAJA - PRZYPOMNIENIE

Przypominamy, że 2 maja 2012r. zgodnie z Zarządzeniem Nr 5/2011/OŚ w sprawie ustalenia dodatkowych dni wolnych od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w roku szkolnym 2011/2012 nie ma zajęć lekcyjnych. Szkoła zapewnia w tym dniu zajęcia opiekuńczo-wychowawcze.

 
EGZAMINY GIMNAZJALNE ZA NAMI

Gimnazjaliści mogą odetchnąć z ulgą. Za nimi trzy wyjątkowo trudne dni. 24 kwietnia w ramach części humanistycznej egzaminu pisali testy z historii i wiedzy o społeczeństwie (60 min.) oraz z języka polskiego (90 min.). 25 kwietnia (w takim samym układzie czasowym) zmierzyli się z częścią matematyczno-przyrodniczą: najpierw pisali test z chemii, biologii, geografii i fizyki, po nim rozwiązywali zadania matematyczne. 26 kwietnia upłynął pod hasłem „języki obce”: 33 uczniów klas trzecich wybrało język niemiecki, 11 język angielski. Pierwszy test sprawdzał opanowanie poziomu podstawowego, drugi rozszerzonego. Na oba przeznaczono po 60 minut. Każdego dnia pierwsza część rozpoczynała się o 900, druga o 1045. Zarząd Samorządu Uczniowskiego i Rada Rodziców zadbali, aby w czasie przerwy gimnazjaliści mogli nie tylko odpocząć, ale i uzupełnić straconą energię. Przygotowali napoje, owoce i słodycze. Opinie gimnazjalistów o poszczególnych testach były różne. Młodzież żywo dyskutowała o przygotowanych dla nich zadaniach, o sposobach ich rozwiązania, o prawidłowych odpowiedziach. Na wyniki, od których będzie zależało, czy uczniowie dostaną się do wybranych przez siebie szkół i klas, należy poczekać do 22 czerwca. Pozostaje mieć nadzieję, że trud włożony przez uczniów i nauczycieli w przygotowanie do egzaminu przyniesie oczekiwany efekt.

Testy, z którymi zmagali się gimnazjaliści, zamieszczono na stronie www.oke.poznan.pl. Zainteresowanym polecamy zapoznanie się z nimi.

 
"LATAJĄCY KUFER"

25 kwietnia uczniowie klas I – III SP obejrzeli w patio Szkoły teatralną adaptację baśni H. Ch. Andersena pt: „Latający kufer”. Sztukę przygotowali aktorzy Studia Małych Form Teatralnych Scenografii i Reżyserii ART – RE z Krakowa. Dzieci żywo reagowały na złe postępowanie bohatera. Nauczyły się, że udawanie kogoś, kim się nie jest, nie popłaca, a za  „niewinne” kłamstwa płaci się wysoką cenę.

 
FINAŁY BIEGÓW PRZEŁAJOWYCH W ŻERKOWIE

W finale Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Biegach Przełajowych, który odbył się 21 kwietnia w Żerkowie, naszą Szkołę reprezentowało sześcioro zawodników. Opiekę nad nimi sprawowała Pani Magdalena Kasprzyk. W poszczególnych biegach na trasach liczących od 1200 do 2000 metrów startowało około 150 zawodników. Oto wyniki naszych biegaczy:

- Karol Pawłowski – 33.miejsce (2000m),

- Agnieszka Bartkowiak – 47.miejsce (1500m),

- Karolina Woźniak – 48. miejsce (1200m),

- Magdalena Dudziak – 49. miejsce (1500m),

- Mikołaj Wysocki – 51. miejsce (2000m),

- Mikołaj Prałat – 60.miejsce (2000m).

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 30