INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA WIELKOPOLSKI W TENISIE STOŁOWYM

 

28 marca w Śmiglu odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Wielkopolski w Tenisie Stołowym Szkół Podstawowych dziewcząt i chłopców. Naszą Szkołę reprezentowali: Amelia Kuźniak, która zajęła 17. miejsce, Martyna Burdzicka - 13. miejsce, Bartosz Kowalski - również był 13. i Wojciech Owsianny - 21.

FOTORELACJA

 

 

 
MISTRZOSTWA WIELKOPOLSKI W TENISIE STOŁOWYM

 

W niedzielę 25 marca w hali sportowej w Objezierzu koło Obornik Wielkopolskich rozegrane zostały Mistrzostwa Wielkopolski Zrzeszenia LZS w Tenisie Stołowym. W tej imprezie sportowej, zaliczanej do Współzawodnictwa Sportowo – Turystycznego Powiatów Województwa Wielkopolskiego o Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego, wzięło udział dwanaście powiatów z województwa wielkopolskiego. Mistrzostwa rozegrano w następujących kategoriach kobiet i mężczyzn: młodzik, kadet, junior, senior. W gronie 11-osobowej reprezentacji powiatu leszczyńskiego znalazły się również zawodniczki UKS Spartakus Kąkolewo: Martyna Burdzicka jako młodziczka oraz Paulina Woźniak - kadetka. W klasyfikacji drużynowej powiat leszczyński uzyskał 77 pkt., a tym samym zajął I miejsce! Martyna i Paulina przyczyniły się do sukcesu całej drużyny,  zajmując 7. miejsca w swoich kategoriach i zdobywając w sumie 10 punktów do klasyfikacji drużynowej.  Drugie miejsce zajął powiat gnieźnieński, który zdobył 76 punktów, trzecie miejsce - powiat poznański z 74 punktami, czwarte miejsce - powiat obornicki 72 punkty, piąte miejsce - powiat kościański, a szóste, ostatnie pucharowe miejsce, zdobył powiat szamotulski z 69 punktami. W mistrzostwach startowało 154 zawodniczek i zawodników. Dziewczętom i Panu Jakubowi Knasiakowi gratulujemy.

FOTORELACJA

 

 
FINAŁ WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU FIZYCZNEGO

17 marca w Gimnazjum nr 62 w Poznaniu odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego. W gronie 152 uczestników byli reprezentanci naszej Szkoły: Patryk Konieczny oraz Jakub Jędrzychowski. Konkursowicze najpierw przez 90 minut zmagali się z trzynastoma zadaniami otwartymi. Po półgodzinnej przerwie przyszedł czas na piętnaście zadań zamkniętych. Miło nam poinformować, że Jakub Jędrzychowski został laureatem konkursu. Patrykowi Koniecznemu niestety zabrakło trochę szczęścia – od tytułu laureata dzieliły go zaledwie dwa punkty. Dodajmy, że do tego etapu nie wystarczyła wiedza zdobyta na zajęciach. Chłopacy musieli solidnie pracować, aby głębiej wniknąć w fizykę i poznać nowe wzory, prawa i zjawiska. Gratulujemy serdecznie nie tylko Jakubowi i Patrykowi, ale również przygotowującej uczniów Pani Danucie Bednarczyk.

 
POWITANIE WIOSNY

21 marca radośnie witaliśmy wiosnę. Samorząd Uczniowski zaproponował przebranie. Dziewczęta miały być kolorowymi wiosennymi kwiatami, a chłopcy dbającymi o nie ogrodnikami. Najmłodsi uczniowie pod opieką wychowawczyń udali się na poszukiwanie Pani Wiosny. Odpowiednio przygotowani: z kolorowymi kwiatami w ręku, w kwiecistych wiankach na głowach, z instrumentami perkusyjnymi i dwiema Pannami Marzannami wyruszyli ulicami wsi na skraj lasu, aby pożegnać zimę i powitać długo oczekiwaną wiosnę.  Po drodze wszyscy śpiewali skoczne piosenki, głośno i rytmicznie grali na instrumentach, machali palmami i kwiatami. Kiedy doszli na wyznaczone miejsce, całą gromadę ciepłymi promykami powitało słońce. Zrobiło się naprawdę wiosennie. Wtedy wyznaczeni uczniowie wysoko w górę unieśli zimowe panny, a pozostali zaśpiewali dla nich wiosenną piosenkę. Głośnymi okrzykami pożegnali Marzanny i kazali płynąć im za morze. Mamy nadzieję, że to radosne powitanie sprawi, że wiosna zagości u nas na dobre.

FOTORELACJA

 
PIERWSZA WYCIECZKA PIERWSZOKLASISTÓW

19 marca uczniowie klas pierwszych udali się do gospodarstwa agroturystycznego „Stara Chata u Kowola” w Kluczewie, aby poznać „od kuchni”, jak hoduje się i pielęgnuje zwierzęta w gospodarstwie, czym się żywią, w jakich warunkach żyją… Gospodarz „wujek Krzysiu” przyjął wycieczkowiczów bardzo ciepło. Dzieci dokładnie obejrzały stuletnią chatę urządzoną w staropolskim stylu i poznały tradycje kultywowane przez mieszkańców wsi.

Bardzo ciekawa okazała się prezentacja typowo gospodarskich prac. Uczniowie zobaczyli, w jaki sposób przędzie się wełnę, jak zrobić masło i ser. W kuźni z ogromnym zainteresowaniem obserwowali, jak z kawałka metalu kowal potrafi wyczarować podkowę. Wykute podkowy zabrali ze sobą na pamiątkę i na szczęście. Dzieci zobaczyły, jak działa żelazko na duszę oraz mogły spróbować, jak takim żelazkiem się prasuje. Następnie wspólnie z gospodarzem wykonały marzannę, którą spaliły, by przegonić zimę.

Po zakończeniu programu edukacyjnego na dzieci czekały przyjemności. Była przejażdżka traktorem, była słodka niespodzianka, było wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku. Dzieci dostały do zabawy wózki, w których woziły króliki. Obserwowały, jak mała kózka pije mleko mamy, miały możliwość samodzielnego nakarmienia małych zwierząt. Część dzieci bała się początkowo, że kózka może je ugryźć lub kopnąć, ale te obawy szybko zostały rozwiane.

Wycieczka była bardzo udana. Niektórzy już w drodze powrotnej pytali, kiedy będzie następny wyjazd. Wyjazd zorganizowały wychowawczynie – Pani Ewa Łapawa i Pani Iwona Markowiak.

FOTORELACJA

 
««  start « poprz. 1 2 3 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 20