WARSZTATY GOSPEL

18 i 19 lutego w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Osiecznej odbyły się warsztaty muzyki gospel. Brały w nich udział trzy uczennice naszej Szkoły - Anna Mąka, Magdalena Katarzyńska i Weronika Kosmalska. Dziewczyny od wczesnego rana do wieczora (z przerwą obiadową) ćwiczyły technikę śpiewu pod kierunkiem jednego z najlepszych brytyjskich wokalistów i dyrygentów gospel - Petera Francisa oraz bardzo utytułowanego polskiego nauczyciela tego typu muzyki - Adama Rymarza. Nie można też pominąć genialnego zespołu Szymona Markiewicza - panowie (mimo lekkiego chaosu, który chwilami wkradał się na próby) zawsze wiedzieli, co zagrać i byli w tym bezbłędni. Warto dodać, że na zajęciach panowała sympatyczna atmosfera, śmiech często nie pozwalał na kontynuowanie śpiewu. W dwa dni grupa opanowała aż dziesięć piosenek, co wydawać by się mogło niemożliwe… Wiele osób przyszło na koncert finałowy, który odbył się w klasztorze o.o. Franciszkanów w Osiecznej i wysłuchało wychwalających Boga utworów, niektórzy (za namową dyrygentów) śpiewali, klaskali razem z chórem. Szerokie uśmiechy nie znikały z twarzy wokalistów. Choć warsztaty trwały tylko dwa dni, dziewczyny zyskały wielu nowych znajomych i już teraz czekają na kolejne warsztaty muzyki gospel. Warto dodać, że udział dziewcząt w zajęciach sfinansowali, wspierając muzyczne talenty, Ksiądz Proboszcz Ryszard Kuchta i Stowarzyszenie POMOC.

 
FINAŁ WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO Z UDZIAŁEM PATRYKA KONIECZNEGO

11 lutego 2012 r. o godz. 13:00 w Zespole Szkół im. prof. Wiktora Degi w Poznaniu rozpoczął się finał Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. Wzięło w nim udział 206 uczniów z całej Wielkopolski . W tym gronie był uczeń naszej Szkoły - Patryk Konieczny - podopieczny Pani Łucji Kretschmer. Przez 1,5 h zmagał się z trudnymi zadaniami. Niestety zdobył 31 p. na 50 możliwych do uzyskania, co nie wystarczyło na zostanie laureatem. Dodatkowa wiedza zdobyta podczas przygotowań do kolejnych konkursowych zmagań na pewno jednak zaowocuje: być może już na finale Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego, w którym Patryk będzie brał udział. Tytuł finalisty daje też dodatkowe punkty podczas rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych.

 
ZBIÓRKA PLASTIKOWYCH NAKRĘTEK - ODSŁONA DRUGA

3 lutego upłynął termin kolejnej tury zbiórki plastikowych nakrętek. Tym razem udało się zgromadzić 383,5 kg. Najwięcej uzbierali uczniowie klasy VIa – 50,5 kg, niewiele mniej, bo 50 kg, przynieśli uczniowie klasy IVb. Wyniki zbiórki zostały przełożone na punkty przyznane w ramach rywalizacji o tytuł SUPERKLASY.

Oto wyniki:

kl.I-III SP: I miejsce – 8p.: Ia (37kg), II miejsce - 6p.: IIb (32kg), III miejsce – 4p.: IIIa (28,5kg),

kl.IV-VI SP: I miejsce – 8p.: VIa (50,5kg), II miejsce - 6p.: IVb (50kg), III miejsce – 4p.: Vb (17kg),

kl.I-III G: I miejsce – 8p.: Igb (21kg), II miejsce - 6p.: 3ga (18,5kg), III miejsce – 4p.: 2ga (10,5kg).

Przypominamy, że nadal zbieramy nakrętki, by pomóc w rehabilitacji chorego na przykurcze ścięgien Achillesa Jakuba Matuszaka z Grodziska w gminie Piaski.

 
ŚWIĘTO PATRONA

Zgodnie z tradycją ostatni dzień przed feriami to w Zespole Szkół w Kąkolewie Święto Patrona Szkoły. Jego obchody rozpoczęła msza święta w intencji Powstańców Wielkopolskich odprawiona w kąkolewskim kościele przez księdza proboszcza Ryszarda Kuchtę. Razem ze szkolną społecznością hołd Powstańcom Wielkopolskim oddali goście: Wicestarosta Powiatu Leszczyńskiego – Pan Jarosław Wawrzyniak, Burmistrz Miasta i Gminy Osieczna – Pan Stanisław Glapiak, radni Rady Miejskiej w Osiecznej z jej przewodniczącym – Panem Romanem Lewickim, regionalista – Pan Stanisław Jędraś, Dyrektor Przedszkola Samorządowego w Kąkolewie – Pani Bożena Zbiorczyk, Dyrektor Zespołu Szkól w Osiecznej – Pan Andrzej Głowacki, sołtysi, przedstawiciele współpracujących ze Szkołą instytucji i firm oraz szefostwo Rady Rodziców. W trakcie uroczystości ślubowanie na sztandar Szkoły złożyli pierwszoklasiści – wychowankowie Pań Ewy Łapawy i Iwony Markowiak. Pani Dyrektor Alina Żalik oraz przewodnicząca Rady Rodziców – Pani Justyna Katarzyńska życzyły uczniom, aby starali się spełnić to, co tak pięknie ślubowali. Dyrektor A.Żalik w swym wystąpieniu przypomniała również, że Szkoła Podstawowa 50 lat temu otrzymała imię Powstańców Wielkopolskich. Ten rok szkolny jest zatem jubileuszowym, w którym uczniowie pracowicie zgłębiają wiedzę o historii Szkoły, o Patronie, o ludziach tę historię tworzących. Podsumowanie działań odbędzie się we wrześniu – na tę uroczystość Pani Dyrektor zaprosiła już wszystkich obecnych. Zwycięzcy Konkursu o Patronie Szkoły organizowanego w trzech kategoriach wiekowych odebrali dyplomy i nagrody. Wystąpienia gości: Pana Wicestarosty- J.Wawrzyniaka, Pana S.Jędrasia i Pana Burmistrza – S.Glapiaka były lekcją historii i apelem o pielęgnowanie pamięci o bohaterskich Powstańcach Wielkopolskich. Życzenia z okazji Święta Patrona w imieniu społeczności osieckiego Zespołu Szkół złożył Pan Dyrektor A.Głowacki. Lekcją historii i patriotyzmu był też przygotowany przez uczniów spektakl, który z dużym zainteresowaniem obejrzeli wszyscy uczestnicy uroczystości: i dzieci, i dorośli. Scenariusz napisała i wyreżyserowała przedstawienie Pani Anna Poprawska, oprawę muzyczną (chór i solistów) przygotował Pan Dominik Nowacki, a scenografię wykonały Panie Eliza Kosmalska i Ewa Łapawa. Mamy nadzieję, że słowa „Masz obronić, co najlepsze, by służyło Polsce jeszcze” z utworu M.Grechuty „Ojczyzna”, który zaśpiewała Magdalena Katarzyńska, zwróciły uwagę wszystkich i ze staną się mottem wielu działań.

FOTORELACJA [1]                                    FOTORELACJA [2]

 
FESTIWAL PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ

Pod patronatem honorowym Samorządu Miasta Wrocławia oraz Ambasad Wielkiej Brytanii i Francji odbywa się we Wrocławiu XX Ogólnopolski Festiwal Piosenki Obcojęzycznej. Do finału uczestnicy są kwalifikowani na podstawie przesłanych do organizatorów nagrań.

Trzy nasze gimnazjalistki pod kierunkiem Pana Dominika Nowackiego nagrały w profesjonalnym studiu nagrań piosenki. Weronika Kosmalska - ,,In God's hands", Anna Mąka - ,,Hallelujah", a Magdalena Katarzyńska - ,,The power of love". Nad poprawnością angielszczyzny czuwała Pani Agnieszka Andrzejewska-Śmiejczak. Do finału (w gronie 58 osób z całej Polski ) zakwalifikowano Anię i Magdę. Przesłuchania finałowe odbędą się 7 marca 2012 roku we Wrocławiu. Gratulujemy serdecznie i życzymy powodzenia.

 

 
««  start « poprz. 1 2 3 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 19