XVI MEMORIAŁ IM.DARKA BOROWCZYKA

29 stycznia 2012 r. w godzinach 9.00 – 13.00 w sali sportowej Zespołu Szkół w Kąkolewie odbył się XVI. już Memoriał im. Darka Borowczyka. Tym razem wzięło w nim udział 8 drużyn, spośród których 5 utworzyło grupę młodszą, natomiast 3 pozostałe grupę starszą. Mecze były rozgrywane w obrębie grup systemem „każdy z każdym”. Zrezygnowaliśmy tym razem z półfinałów i finałów pomiędzy najlepszymi zespołami z grup – młodsi zawodnicy mieli swój turniej, a starsi swój. Ostatecznie w grupie młodszej, w której zagrały dwie drużyny z Kąkolewa, dwie z Osiecznej i jedna z Wojnowic, wygrał zespół Osieczna I, drugie miejsce zajęła drużyna z Wojnowic, natomiast trzecie Kąkolewo I . W skład grupy starszej weszła drużyna KAN-BUD oraz po jednym zespole z Kąkolewa i Osiecznej. Najlepszymi okazali się piłkarze z Kąkolewa, na drugim miejscu uplasowała się Osieczna, a na trzecim drużyna KAN-BUD-u. W całym Memoriale rozegrano 13 meczów. Organizatorami XVI. Memoriału im. Darka Borowczyka byli Zespół Szkół w Kąkolewie oraz Urząd Miasta i Gminy Osieczna.

FOTORELACJA

Czytaj całość
 
MECZ TOWARZYSKI SIATKAREK ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ

16 stycznia w Osiecznej odbył się mecz towarzyski siatkarek ze szkoły podstawowej. Był formą przygotowań do Mistrzostw Powiatu Leszczyńskiego w Siatkówce, które odbędą się w Zespole Szkół w Kąkolewie 6 lutego 2012 roku. W skład naszej drużyny wchodzą: K.Kretschmer, Martyna Burdzicka, Amelia Kuźniak, Weronika Górczak, Adelina Letza, Natalia Muszyńska, Natalia Zamelek, Aleksandra Maćkowiak, Karolina Woźnaik i Oliwia Jezierska.

 
WIECZÓR POETYCKI

18 stycznia na sali wiejskiej w Kąkolewie z inicjatywy ubiegłorocznych absolwentów, którym szefowała Aneta Stachowska, odbył się wieczór poetycki. Organizatorom i występującym udało się stworzyć wyjątkowy nastrój. Sala zamieniła się w literacką kawiarenkę, której uroku dodawały płonące świece. Wszyscy obecni, a było ich wielu, przez dwie godziny zapomnieli o troskach codzienności, zatrzymali się i znaleźli czas na jakże potrzebną refleksję. Prawdziwą przyjemnością było słuchanie grających, śpiewających i mówiących wiersze. W roli konferansjerek wystąpiły Kamila Komolka i Karolina Waldmajer. Na gitarach pięknie zagrali i zaśpiewali różne utwory różnych wykonawców, ale wszystkie z poetyckim tekstem, Weronika Kosmalska, Maciej Mielcarek i Piotr Prymas. Piosenki zaśpiewały też Magdalena Katarzyńska i Aneta Stachowska. Wiersze prezentowali absolwenci: Joanna Górczak, Karolina Waldmajer, Monika Rozwalka, Klaudia Skrzypczak, Paulina Bąk oraz uczniowie: Tomasz Jędrzychowski, Żaneta Fischer, Magdalena Dudziak, Adam Marciniak, Marek Mazankiewicz, Kamil Gąska, Zofia Nowaczyk i Pani Anna Poprawska. Warto dodać, że niektórzy odważyli się i zaprezentowali własne teksty. Było ciekawie i miło. Nikt z obecnych nie żałował dwóch godzin spędzonych z muzyką i poezją. Organizatorzy podziękowali Panu Burmistrzowi Stanisławowi Glapiakowi za bezpłatne użyczenie sali, Pani Dyrektor Alinie Żalik za finansowe wsparcie przedsięwzięcia, Pani Annie Poprawskiej za pomoc w organizacji spotkania oraz Julicie Triler, Agnieszce Szymoniak i Klaudii Pajkert za pracę w kawiarence. Na koniec zgodnie stwierdzono, że był to pierwszy, ale na pewno nie ostatni wieczór poetycki. Kto nie był, niech żałuje…

FOTORELACJA

 
KONKURSY PRZEDMIOTOWE PO ETAPIE REJONOWYM - GIMNAZJUM

Pod patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty co roku organizowane są konkursy przedmiotowe. Składają się z trzech etapów: szkolnego, rejonowego i wojewódzkiego. Udział w finale premiowany jest punktami, które uwzględniane są podczas rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych. Zaszczytny tytuł laureata zwalnia z pisania odpowiedniej dla konkursu części egzaminu gimnazjalnego i sprawia, że uczeń zostanie przyjęty do każdej wybranej przez siebie szkoły. Żeby na to zasłużyć, trzeba ogromu pracy, gdyż konkursowe wymagania wykraczają poza podstawę programową. Najpierw uczeń musi bardzo dobrze poradzić sobie z testem z etapu szkolnego (i już to jest sukcesem), a następnie zmierzyć się z zadaniami przygotowanymi na etap rejonowy. Dobry wynik staje się przepustką do finałowych zmagań. Odbyły się już prawie wszystkie etapy rejonowe (poza Konkursem Wiedzy Religijnej), więc możemy przedstawić ich uczestników oraz wyniki. Warto dodać, że etapy szkolne zostały przeprowadzone ze wszystkich konkursów przedmiotowych, ale  nie we wszystkich mieliśmy swoich reprezentantów w rejonie.

NAZWA KONKURSU

UCZESTNICY ETAPU REJONOWEGO

FINALIŚCI

Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego

Magdalena Dudziak

Weronika Kosmalska

Kamil Gąska

Weronika Kosmalska

Kamil Gąska

Wojewódzki Konkurs Historyczny

Szymon Brodziak

Kamil Gąska

_________

Wojewódzki Konkurs Geograficzny

Mikołaj Domagała

Mikołaj Domagała

Wojewódzki Konkurs Matematyczny

Patryk Konieczny

Patryk Konieczny

Wojewódzki Konkurs Biologiczny

Magdalena Dudziak

Weronika Kosmalska

Kamil Gąska

Jakub Jędrzychowski

_________

Wojewódzki Konkurs Fizyczny

Jakub Jędrzychowski

Patryk Konieczny

Jakub Jędrzychowski

Patryk Konieczny

Wojewódzki Konkurs Wiedzy Religijnej

Weronika Kosmalska

Jakub Jędrzychowski

Zofia Nowaczyk

WYNIKI PO 3 MARCA

Za dodatkową solidną pracę dziękujemy wszystkim, gratulujemy finalistom i ich opiekunom. Życzymy powodzenia w zmaganiach finałowych.

 
ZABAWA KARNAWAŁOWA DLA UCZNIÓW

Trwa karnawał, czyli okres zimowych balów, maskarad i zabaw. Wykorzystując ten fakt, Samorząd Uczniowski zorganizował zabawę, która na moment oderwała uczniów od szkolnych obowiązków. Jeśli wierzyć staremu przekonaniu, że im wyższe skoki podczas karnawałowych zabaw, tym lepiej będzie rodziło zboże, to o przyszłoroczne plony nie musimy się martwić. Uczniowie klas IV-VI SP i gimnazjaliści bawili się 25 stycznia od 1700 do 2000 w sali wiejskiej, a dzieci z klas I-III SP 26 stycznia od 1100 do 1300 na sali gimnastycznej. Parkiet nawet przez moment nie był pusty. Przyczynili się do tego nasi absolwenci – Marcin Widera i Dawid Ciesielski, którzy zadbali o doskonałą muzykę w środę oraz Klaudiusz Jaraczewski i Sebastian Figański, którzy didżejami byli w czwartek. Zarząd Samorządu zadbał też o interesujące przerywniki. Warto dodać, że zabawa dzieci najmłodszych była balem przebierańców. Na parkiecie wspólnie bawili się rycerze i księżniczki, Calineczka z piratem, motylki z biedronkami, wróżki z czarodziejami, aniołki z diabełkami, supermeni z kotami oraz wiele innych postaci. W przerwie między tańcami bawiący się na balach mogli skosztować kojarzonych z karnawałem pączków. 

FOTORELACJA

 
««  start « poprz. 1 2 3 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 19