VII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS ŚPIEWACZY

4 stycznia 2012 r. odbył się w naszej Szkole VII Międzyszkolny Konkurs Śpiewaczy. Uczniowie rywalizowali w czterech kategoriach, śpiewając kolędy, pastorałki i piosenki o zimie. Ich występy oceniało jury w składzie: Pani Cecylia Glapiak, Pani Julia Sawicka oraz Pani Magdalena Nowacka. W roli konferansjerów wystąpili Magdalena Dudziak i Klaudiusz Jaraczewski. Wszystkie występy były piękne i doskonale przygotowane. Wszyscy uczestnicy Konkursu zasłużyli na gromkie brawa. Jury zadecydowało o następującym przydziale miejsc:

Klasy I-III SP: I miejsce – Małgorzata Michałowicz, II miejsce – Adam Jagodziński, III miejsce – Michalina Baum.

Klasy IV-VI SP: I miejsce – Monika Rzepecka, II miejsce – Anna Michałowicz, III miejsce – Sandra Urbaniak.

Klasy I-III G: I miejsce – Anna Mąka, II miejsce – Bartosz Dwornik, III miejsce – Joanna Gruszeczka.

Zespół śpiewaczy: I miejsce – duet w składzie Aleksandra Liske i Bartosz Dwornik, II miejsce – Wesołe Nutki, III miejsce – Voice.

Grand Prix, czyli nagrodę dla mistrza, przyznano Magdalenie Katarzyńskiej.

Wyróżnienia otrzymali: Jagoda Wróblewska, Daniel Kędziora, Mikołaj Woźniak, Julia Urbańska i zespół Kolędnicy.

Nagrody dla konkursowiczów ufundowali Burmistrz Miasta i Gminy Osieczna – P.S.Glapiak oraz Dyrektor Zespołu Szkół w Kąkolewie – P.A.Żalik. Dodatkową nagrodę ufundowała w imieniu Fundacji Edukacyjnej Pro MUSICA jej prezes i juror konkursu – Pani Julia Sawicka. Wyróżniła dwie gimnazjalistki: Magdalenę Katarzyńską i Annę Mąkę. Podczas VIII Międzynarodowych Leszczyńskich Warsztatów Jazzowych dziewczęta wezmą udział w profesjonalnych warsztatach wokalnych. Organizacją Konkursu zajęli się Pani A.Poprawska i P.D.Nowacki.

FOTORELACJA

 

 
PRZEDŚWIĄTECZNY CZAS

22 grudnia wszyscy uczniowie obejrzeli jasełka. Następnie był czas na klasowe spotkania opłatkowe, na życzenia, na obdarowywanie się prezentami i wspólne śpiewanie kolęd. Najmłodsi uczniowie wzięli też udział w przedstawieniu pt. „Szukamy św. Mikołaja”. Razem z Panią Mikołajową poszukiwali świętego, który w okresie świątecznym jest bardzo zapracowany. Nie znaleźli go w żadnym z ogromnych prezentów znajdujących się na scenie. Bez skutku wypatrywali przez „ręczne lornetki” jego sań zaprzężonych w renifery. W końcu dzieci wykonały, by pocieszyć bardzo zmartwioną Panią Mikołajową, portret jej męża i postanowiły wysłać go pocztą, wierząc, że w ten sposób odnajdą Mikołaja. Ich ogromne zaangażowanie dało efekt. Święty się odnalazł. Przybył z mnóstwem upominków, które wręczył dzieciom w klasach. 

FOTORELACJA

 
BETLEJEMSKIE ŚWIATEŁKO POKOJU

W środę zuchy rozpoczęły akcję roznoszenia „Betlejemskiego światełka pokoju”. W zimowej aurze z gorącymi życzeniami najpierw udały się do Dyrekcji naszego Zespołu Szkół. Następnie odwiedziły stację benzynową P. Arkadiusza Połomskiego, restaurację „Wędzone, kwaśne, słone”, POLOECONOMY, firmę KANBUD oraz Przedszkole Samorządowe w Kąkolewie.

W czwartek „Zwinne wiewiórki” pojechały do Urzędu Miasta i Gminy w Osiecznej, gdzie przekazały „Betlejemskie światełko pokoju” i świąteczne życzenia na ręce Pana Burmistrza Stanisława Glapiaka. Tego dnia odwiedziły też ze światełkiem firmę Państwa Dudzików w Kąkolewie.

Zuchy, wszędzie gdzie się udały, spotkały się z miłym i ciepłym przyjęciem. Otrzymały także słodki poczęstunek i stanęły do wspólnych fotografii.

FOTORELACJA

Czytaj całość
 
ZUCHOWA WIGILIA

19 grudnia zuchy z gromady „Zwinne wiewiórki” zasiadły przy wspólnym stole na zuchowej Wigilii. Uroczystość rozpoczęła się przypomnieniem zwyczajów i tradycji związanych z Bożym Narodzeniem. Następnie wszyscy podzielili się opłatkiem, życząc sobie wszystkiego, co najlepsze. Był też słodki poczęstunek, królowały ciasteczka korzenne, pierniki i mandarynki. Nie zabrakło też tradycyjnych kolęd. Zuchy śpiewały także zimowo – świąteczne piosenki z płyty pt. „Muzyczny grudzień”, którą zakupiły na biwaku mikołajkowym.

FOTORELACJA

 
ŻYCZENIA
 
««  start « poprz. 1 2 3 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 24