ROWERÓWKA KLAS 2. GIMNAZJUM

20 września uczniowie klas drugich Gimnazjum wybrali się na rowerówkę. Tuż po lekcjach wyruszyli w stronę platformy widokowej Jagoda. Podziwiali z niej przepiękną panoramę naszej gminy. Następnie udali się na letnisko do Osiecznej. Zjedli tam przepyszną pizzę, pograli w siatkówkę i piłkę nożną. Opiekę zapewnili rowerzystom Pani Teresa Rosińska, Pan Dominik Nowacki i Pan Dariusz Maćkowiak. Wszyscy doskonale się bawili i z pewnością będą chcieli powtórzyć rowerowy wyjazd nad jezioro.

FOTORELACJA

 
I TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO ŻAKÓW I MŁODZIKÓW

24 września w Krzywiniu odbył się I Turniej Tenisa Stołowego Żaków i Młodzików w sezonie 2011/2012. Naszą Szkołę reprezentowało jedenaścioro uczniów. Rywalizowali (osobno dziewczęta i chłopcy) w dwóch kategoriach wiekowych: jako żaczki – do kl.IV i jako młodziki – kl.V i VI. Najlepiej spisali się: w żaczkach Maria Owsianna, która zajęła 4. miejsce, a w żakach Szymon Jędrzychowski – zdobywca 6. miejsca. W młodziczkach dziewczęta: Amelia Kuźniak, Karolina Woźniak, Martyna Burdzicka i Natalia Zamelek zostały sklasyfikowane na miejscach od 5. do 8. W zawodach wzięło udział 74 zawodniczek i zawodników z rejonu leszczyńskiego. Nasi reprezentanci na zawody pojechali pod opieką Pana Jakuba Knasiaka.

FOTORELACJA

 
WIDOWISKO EDUKACYJNE PANA S.SIELICKIEGO

23 września patio naszej Szkoły było centrum zabawy, radości, śmiechu i wiedzy. Po raz kolejny uczniowie Szkoły Podstawowej mogli obejrzeć widowisko edukacyjne przygotowane przez Stanisława Sielickiego. Prowadzący zaproponował widzom podróż do przeszłości, przypomniał historię Olimpiady, zaprosił do starożytnego Egiptu oraz na podwórko Kargula i Pawlaka. Uczniowie wzięli też udział w konkursie dotyczącym muzyki filmowej oraz w zabawach i grach logicznych. Całemu spotkaniu przyświecało radosne hasło: „Nieważne kto wygra, nieważne kto gra, ważne by zabawa była na sto dwa”.  Nauka poprzez zabawę okazała się złotym środkiem, widowisko podobało się wszystkim zgromadzonym – dzieciom i opiekunom.

FOTORELACJA

 
SAMORZĄD UCZNIOWSKI WYBRANY

19 września w naszej Szkole odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Podczas godziny wychowawczej uczniowie z klas IV-VI SP i I-III G schodzili do patio Szkoły, gdzie na specjalnych kartach oddawali głosy i wrzucali do urny. Wyborcy mogli wytypować maksymalnie 8 osób z 48 kandydatów. Komisja w składzie: M.Dudziak, A.Bartkowiak, W.Kosmalska i M.Prałat czuwała nad sprawnym przebiegiem wyborów i zliczyła głosy. Osób uprawnionych do głosowania było 239, oddano 224 głosy, w tym 218 ważnych i 6 nieważnych.

W wyniku tajnego głosowania do Rady Samorządu Uczniowskiego dostały się następujące osoby:

- Magdalena Dudziak z 3ga (127 głosów),

- Agnieszka Bartkowiak z 3gb (106 głosów),

- Mikołaj Prałat z 3ga (96 głosów),

- Weronika Kosmalska z 3ga (95 głosów),

- Jakub Kośmider z 1ga (71 głosów),

- Zofia Nowaczyk z 1gb (65 głosów),

- Anna Mąka z 2ga (59 głosów),

- Mikołaja Rachmajda z 2ga (57 głosów).

Podczas pierwszego spotkania, które odbyło się 20 września, członkowie Rady SU doszli do porozumienia, że najważniejsze stanowiska zajmą osoby, które uzyskały najwyższą liczbę głosów. Przewodniczącą zatem została Magdalena Dudziak, zastępcą Agnieszka Bartkowiak, skarbnikiem Mikołaj Prałat, a sekretarzem Weronika Kosmalska. Na opiekunów wybrano Panie Sławomirę Praczyk i Sylwię Walenciak. Nowemu szefostwu Samorządu Uczniowskiego i opiekunkom życzymy wielu wspaniałych pomysłów, sił do ich realizacji i satysfakcji z pracy na rzecz szkolnej społeczności.

FOTORELACJA

 
SPRZĄTALIŚMY ŚWIAT

Wzorem lat minionych włączyliśmy się w akcję „Sprzątanie Świata”, którą w Polsce zorganizowano po raz osiemnasty. Tegorocznym działaniom przyświecało hasło „Lasy to życie – chrońmy je”. Pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego i wychowawców młodsi uczniowie uporządkowali tereny wokół Szkoły, a starsi wyznaczone przez Państwa sołtysów we wsiach obwodu naszej Szkoły. Zebrali 120 worków śmieci. To najlepszy dowód, że sprzątanie było potrzebne. To, co znaleziono na obrzeżach lasów i w przydrożnych rowach, zatrważa! Szklane i plastikowe butelki, metalowe puszki, zużyte pampersy, opakowania z McDonald`sa i stare meble! Te rzeczy same się tam nie znalazły…