W urokliwym Uroczysku Nadolnik
Dwutygodniowe półkolonie zakończone zostały w Drzewcach, w Uroczysku Nadolnik. Deszczowa aura nie zdołała zakłócić  atmosfery ostatniego dnia wspólnego wypoczynku. W obszernej izbie biesiadnej płonął ogień, ogrzewając wszystkich zziębniętych. W jego cieple przeprowadzono konkursy: plastyczny, śpiewaczy, sprawdzający umiejętność kojarzenia i uogólniania. Rozegrano turniej w warcaby, układano puzzle i grano w inne gry stolikowe. Było głośno, radośnie, rodzinnie. Na koniec półkoloniści podziękowali organizatorom, opiekunom i sponsorom. 

Półkolonie mogły się odbyć dzięki hojności Gminy Osieczna (18 000 zł), a także dzięki pomocy firmy KAN-BUD z Kąkolewa. Wielkie serce okazali, pomagając finansowo i rzeczowo: P. Eugenia Burchardt, P. Henryka Pawlak, P. Halina Wels, P. Irena Szczerbal, P. Alina Żalik, P. Stanisław Glapiak, ks. Proboszcz Ryszard Kuchta, Państwo Elżbieta i Czesław Ratajczakowie, Sabina i Henryk Siepakowie, Renata i Ireneusz Mikołajczakowie.

Dziękujemy P. Arturowi Maćkowiakowi i Panom kierowcom firmy WALDMAR za bezpieczne półkolonijne wycieczki i ogrom życzliwości dla dzieci.

Dziękujemy P. Andrzejowi Szeremecie i gospodarzowi Uroczyska Nadolnik za  bezpłatne udostępnienie obiektu i pomoc w organizacji zajęć.

Dziękujemy firmie EUROPEGAZ za udostępnienie „parkingu” rowerowego.

Ponad stuosobową grupą odpoczywających i bawiących się dzieci opiekowali się bezinteresownie nauczyciele ZS w Kąkolewie, Państwo: Maria Joachimiak, Eliza Kosmalska, Sylwia Walenciak, Sława Pietrowicz, Anna Poprawska, Alina Żalik, Cecylia Glapiak, Bogna Rzetelska, Sławomira Praczyk, Teresa Rosińska, Martyna Sowińska, Dorota Domagała, Agnieszka Andrzejewska-Śmiejczak, Jakub Knasiak, Dominik Nowacki, Piotr Konieczny i Dariusz Maćkowiak.

FOTORELACJA 
 
WYCIECZKA DO KSIĄŻA

21 lipca półkoloniści udali się w daleką trasę. Ich celem był Książ. Zwiedzili tam trzeci co do wielkości zamek w Polsce. Mimo deszczu – na szczęście niezbyt intensywnego – podziwiali zamkowe tarasy i duży, zadbany park. Od przewodników sporo dowiedzieli się o historii zamku i o jego mieszkańcach. Przed wyjazdem w drogę powrotną byli też w palmiarni, gdzie mieli możliwość obejrzeć egzotyczne rośliny.

FOTORELACJA

Jutro na zakończenie półkolonii piknik w leśniczówce w Drzewcach. Zbiórka o 900.

 
PÓŁKOLONIŚCI W SZRENIAWIE I UZARZEWIE

20 lipca półkoloniści wyruszyli do Szreniawy. Tam, zwiedzając Muzeum Rolnictwa, poznali życie dawnej wsi i jej mieszkańców. Obejrzeli z zainteresowaniem i ekspozycje poświęcone zwierzętom, i roślinom, i maszynom rolniczym, poznali cykle produkcyjne np. cukru i sera, zapoznali się z pracą pszczelarza, obejrzeli też dawne zabawki. Ze Szreniawy pojechali do Uzarzewa, gdzie z dużym zainteresowaniem wysłuchali Pań, które bardzo interesująco przedstawiały zbiory Muzeum Łowiectwa. Półkoloniści obejrzeli i zwierzęta, które można spotkać w Polsce, i te, które żyją na innych kontynentach. Stanięcie oko w oko z np. lwem, nosorożcem, niedźwiedziem, słoniem morskim, wilkiem, krokodylem czy żubrem robiło wrażenie nie tylko na najmłodszych.

FOTORELACJA

Jutro całodniowa wycieczka do Książa. Zbiórka: 645.

 
REKREACJA NA PŁYWALNI

19 lipca półkoloniści spędzili na pływalni AKWAWIT w Lesznie. Przez dwie godziny korzystali z basenów i zjeżdżalni. Było gwarno i wesoło. Dobrze bawili się i umiejący, i nieumiejący pływać.

FOTORELACJA

 
ATRAKCYJNY POBYT W BRZEDNI

18 lipca półkoloniści bardzo aktywnie wypoczywali w Brzedni. Pod okiem instruktorów brali udział w wielu zajęciach rekreacyjno – sportowych. Zaczęli od profesjonalnej rozgrzewki, która przygotowała ich do pokonywania przeszkód w tzw. małpim gaju. Uczniowie przeskakiwali drewnianą ściankę, czołgali się w tunelu z opon, indywidualnie i grupowo biegali slalomem między oponami, wspinali się na linę, chodzili po linie zawieszonej między drzewami, starsi przechodzili też nad bagnem po linie i kładce. Sporo emocji dostarczyło pływanie łodzią po jeziorze oraz przejażdżka ZIŁ-em po leśnych, wyboistych drogach.

FOTORELACJA

 
««  start « poprz. 1 2 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 10