UCZNIOWIE NA MECZU LECHA POZNAŃ Z KORONĄ KIELCE

29 maja grupa chłopców z klas IV, V i VI obejrzała w Poznaniu na stadionie Lecha Poznań przy ulicy Bułgarskiej mecz piłki nożnej. Przeciwnikiem gospodarzy był zespół Korona Kielce. Sponsorem wyjazdu był leszczyński poseł Pan Łukasz Borowiak. Punktualnie o godzinie 16.00 uczniowie weszli na teren stadionu. Wcześniej każdy umieścił w czytniku swój bilet, a następnie przechodził przez specjalną bramkę. Przy każdej bramce stali ochroniarze i sprawdzali zawartość plecaków i torebek. Nie wolno było wnosić żadnych butelek ani urządzeń powodujących hałas. Chłopcy oraz Panie Iwona Fiebich i Danuta Bednarczyk zajęli miejsca w sektorze przygotowanym dla dzieci (było ich ok. 3 tys.). Nasza grupa siedziała w najwyżej położonym sektorze, z którego widok na stadion był doskonały. Stadion robi wrażenie. Ogromne stalowe konstrukcje, mnóstwo betonu, niebieskie plastikowe krzesła, zadaszone trybuny i dwa telebimy. Mecz przebiegał w spokojnej, przyjaznej atmosferze. Spokój panował zarówno na boisku, jak i na trybunach. Kolejorzy do walki „zagrzewały” dzieci, ponieważ najzagorzalsi sympatycy Lecha, siedzący w tzw. „Kotle”, na znak protestu przez 80 minut nie dopingowali swojej drużyny. Na zakończenie sezonu 2010/2011 Lech Poznań rozgromił Koronę Kielce 4:0.

 
ZAPROSZENIE NA KONCERT

 
MAJOWE CZYTANIE DZIECIOM

10 maja odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Nasza Szkoła czyta dzieciom”. Z mamą czarodziejką – bohaterką książki J.Papuzińskiej zapoznała uczniów Pani Monika Gumula – mama uczennicy klasy IVb. W patio Szkoły można oglądać poświęcone mamom prace uczniów klas I-III SP. Majowe spotkanie z książką zorganizowała Pani Małgorzata Suszek.

FOTORELACJA

 
DZIEŃ MATKI

Tradycją naszej Szkoły jest, że z okazji Dnia Matki uczniowie przygotowują inscenizację baśni. Tym razem młodzi aktorzy pokazali na scenie przygody sympatycznego Kubusia Puchatka i jego przyjaciół. Najmłodsi dla swoich mam zatańczyli, a gimnazjaliści i zatańczyli, i zaśpiewali. Wszyscy w  przygotowania włożyli dużo wysiłku i jeszcze więcej serca. Pokazali, że talentu im nie brakuje. Nie obyło się też bez wzruszających życzeń dla wszystkich mam. Występ uczniów goście nagrodzili gromkimi brawami. Młodym artystom podziękowała też Pani Wicedyrektor – Cecylia Glapiak. Reżyserią spektaklu zajęły się Panie Sława Pietrowicz i Anna Poprawska. O oprawę muzyczną przedstawienia zadbał Pan Dominik Nowacki. Pod jego kierunkiem ćwiczyły również solistki. Najmłodszych tancerzy przygotowała Pani Sława Pietrowicz, a starsi trenowali pod okiem Pani Magdaleny Kasprzyk. Stumilowy Las wyczarowały na scenie Panie Ewa Łapawa, Eliza Kosmalska i Małgorzata Suszek.

FOTORELACJA

 
SPOTKANIE Z POEZJĄ ADAMA MICKIEWICZA

24 maja uczniowie klas IV – VI Szkoły Podstawowej i gimnazjaliści  obejrzeli przedstawienie pt. „Bajki i ballady Adama Mickiewicza”. Panowie Mariusz Marczyk i Jerzy Miedziński – aktorzy Polskiej Sceny Edukacji - w interesujący sposób zapoznali uczniów z najważniejszymi faktami z życia polskiego wieszcza. Gromkimi brawami nagrodzono ich aktorskie interpretacje utworów Adama Mickiewicza. Panowie wykonali bajki pt.: „Przyjaciele”, „Lis i kozieł”, „Koza, kózka i wilk”, ballady: „Pani Twardowska” i we fragmentach „Powrót taty” oraz „Świtezianka” i utwór pt. „Golono, strzyżono”.

FOTORELACJA

 
««  start « poprz. 1 2 3 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 20