UROCZYSTA WIECZORNICA W HOŁDZIE JANOWI PAWŁOWI II

Uczniowie naszej Szkoły pod kierunkiem Pani Sylwii Walenciak – autorki scenariusza i reżyserki oraz Pana Dominika Nowackiego czuwającego nad stroną muzyczną, by uczcić wyniesienie na ołtarze Jana Pawła II,  przygotowali uroczystą wieczornicę. Obecność w szkolnym patio 29 kwietnia o godz.19.00 była dowodem miłości do Ojca Świętego Jana Pawła II, wdzięczności za Jego pontyfikat i za to, że jest dla nas autorytetem, szacunku do Jego działań oraz uznania dla jego wyjątkowej osobowości. Przedstawienie było i bardzo wzruszające, i pouczające, bo w interesujący sposób przypominało nauki polskiego Papieża. Pięknie wykonane przez Matyldę Hołogę, Magdalenę Katarzyńską i Weronikę Kosmalską piosenki i pieśni też chwytały za serca i przypominały dorosłym uczestnikom wieczornicy spotkania z Janem Pawłem II podczas Jego pielgrzymek do ojczyzny. Wieczornicy przyświecały dwa hasła: „Szukałeś nas, więc jesteśmy” i „Śpiewajmy na chwałę Bogu i w hołdzie Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II”. Pod kierunkiem Pana Dominika Nowackiego wszyscy obecni zaśpiewali ulubione pieśni Ojca Świętego m.in. „Barkę”, „Zapada zmrok” i „Abba Ojcze”. Później delegacje uczniów i uczestnicy wieczornicy udali się pod znajdujący się przy kąkolewskim kościele pomnik Jana Pawła II, by złożyć kwiaty i zapalić znicze. Zorganizować przedstawienie pomogli Pani Eliza Kosmalska, autorka scenografii, Pani Dorota Juskowiak, która uszyła stroje i Pan Karol Pierschalski, który wypożyczył łódź. Uczniom i nauczycielom gratulujemy występu i dziękujemy za możliwość uczczenia beatyfikacji Jana Pawła II.

Uczniowie naszej Szkoły, ucząc się szacunku do ludzi wielkich, a takim był Jan Paweł II -wielki patriota i autorytet moralny, uczestniczyli w próbie generalnej.

FOTORELACJA - Próba generalna

 
DZIEŃ ZIEMI

28 kwietnia dla uczniów klas I – III SP był wyjątkowy, bo przebiegł w zupełnie innej formie. Wszyscy świętowali Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji klasy reprezentowały poszczególne żywioły: powietrze, wodę, ogień i ziemię. Dzieci odpowiednio się przebrały, przygotowały transparenty i okrzyki. O godzinie 10:00 wszyscy zebrali się na boisku sportowym, skąd po przywitaniu, wyjaśnieniu celu spotkania, krótkiej rozmowie i wspólnym zaśpiewaniu piosenki przy akompaniamencie instrumentów perkusyjnych wyruszyli na wycieczkę do lasu. Tam dzieci sprawdziły kondycję posadzonych przez nie w minionych latach drzew. Szczególne emocje wzbudził dąb, któremu nadały imię August. Następnie mali ekolodzy otrzymali worki i rozpoczęli porządkowanie terenu wokół. Po skończonej pracy wszyscy zasłużyli na odpoczynek i wspólne zabawy na wiejskim boisku sportowym. O godzinie 12:00 „żywioły” wróciły do Szkoły. Dzień Ziemi zakończył się konkursem, który był uwieńczeniem całorocznego projektu „Chrońmy przyrodę – zwierzęta”, którego pomysłodawczynią i realizatorką była Pani Sława Pietrowicz. W wyniku rywalizacji trzyosobowych zespołów klasowych I miejsce zajęła grupa z klasy III a, II miejsce – II a, III miejsce – I a. Wszystkim małym ekologom serdecznie gratulujemy.

FOTORELACJA

 
BIEGALI W ŻERKOWIE

9 kwietnia w Żerkowie odbył się Finał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Biegu na Przełaj. Naszą Szkołę reprezentowali Natalia Bassa i Mikołaj Prałat - uczniowie, którzy w Mistrzostwach Powiatu zajęli miejsca na podium. Mikołaj zajął 40. miejsce, a Natalia 80. Zawodników w każdym biegu było sporo, a trudna trasa wiodła przez las.

 
GIMNAZJALISTKI NA COCA-COLA CUP

Dziewczęta z Gimnazjum w Kąkolewie zdobyły 1. miejsce w Turnieju Piłki Nożnej Coca-Cola Cup i awansowały do kolejnego etapu. Turniej odbył się 6 kwietnia w Krobi. To duży sukces, ponieważ reprezentacja dziewcząt brała udział w takich zawodach po raz pierwszy. Rywalkami naszych zawodniczek były drużyny z Leszna (Gimnazjum nr 8), Krobi i Starej Krobi z klas sportowych. Rozgrywki odbywały się systemem każdy z każdym. Nasze gimnazjalistki nie przegrały żadnego meczu. Skład drużyny: Julita Triler, Agnieszka Bartkowiak, Magdalena Dudziak, Daria Michałowska, Joanna Grochowa, Hanna Glapiak, Weronika Zdziebkowska. Gratulujemy bardzo serdecznie dziewczętom i nauczycielom wychowania fizycznego.

 
GIMNAZJALIŚCI NA COCA-COLA CUP

Chłopcy z Gimnazjum w Kąkolewie zajęli 2. miejsce w pierwszej rundzie eliminacyjnej Turnieju Piłki Nożnej Coca-Cola Cup, która odbyła się 4 kwietnia 2011 roku w Lesznie na boisku Orlik przy ulicy B.Prusa. Pierwsze miejsce zajęła drużyna Gimnazjum nr 4 z Leszna, trzecie miejsce reprezentanci Gimnazjum nr 8 z Leszna, a czwarte Gimnazjum w Osiecznej.

Wyniki meczów: Kąkolewo – Osieczna: 6 - 1, Kąkolewo - Gimnazjum 4: 3 - 4, Kąkolewo - Gimnazjum 8: 6 – 6. Gratulujemy serdecznie i chłopcom, i nauczycielom wychowania fizycznego.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 30