ZDOLNI MŁODZI SPORTOWCY

30.03.2011 r. trzy drużyny z klas I – III SP wyjechały do Rydzyny, aby w powiatowych zawodach sprawnościowych rywalizować z koleżankami i kolegami ze szkół z czterech gmin. Zawody rozpoczęły się zbiórką i krótką odprawą, podczas której życzono dzieciom wspaniałej zabawy, oraz wspólną rozgrzewką. Uczniowie startowali w grupach wiekowych: najpierw klasy pierwsze, następnie drugie i trzecie. Wszyscy starali się bardzo dokładnie i szybko wykonywać ćwiczenia. Dzieci dawały z siebie wszystko. W wyniku bardzo wyrównanej rywalizacji w grupie pierwszoklasistów uczniowie z klasy Ib – podopieczni Pani Bogny Rzetelskiej - zajęli III miejsce. Wśród uczniów klas drugich najlepszą okazała się nasza drużyna z klasy II a – wychowankowie Pani Sławy Pietrowicz. Trzecioklasiści - drużyna z klasy III b, podopieczni Pani Ewy Łapawy - uplasowali się na II miejscu. Z zawodów wrócili bardzo szczęśliwi, dumnie prezentując puchar i medale. Gratulujemy serdecznie młodym sportowcom i ich Paniom.

FOTORELACJA

 
"ŚPIEWAĆ MOŻE KAŻDY" - DRUGIE ELIMINACJE

25 marca w Domu Kultury w Sławie odbyły się drugie eliminacje do półfinału XI Festiwalu Piosenki „Śpiewać może każdy”. Naszą Szkołę tym razem reprezentowały: Matylda Hołoga, która zaśpiewała utwór Hanny Banaszak pt. „Pogoda ducha” i Aneta Stachowska, która wykonała „Szklaną pogodę” z repertuaru zespołu Lombard. Dziewczynom nie udało się  zakwalifikować do kolejnego etapu festiwalu, ale zaprezentowały się bardzo ładnie. Serdecznie gratulujemy.

FOTORELACJA

 
ZAWODY W TENISIE STOŁOWYM W ŚMIGLU

28 marca w Śmiglu odbyły się Rejonowe Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Indywidualnym Tenisie Stołowym. Nasza reprezentantka – Martyna Burdzicka – zajęła szóste miejsce na dziesięć startujących zawodniczek.

 
II MIEJSCE MIKOŁAJA DOMAGAŁY W KONKURSIE "MOJA WIELKOPOLSKA"

Od 24 do 26 marca 2011 r. w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Lądzie zorganizowano finałowy etap konkursu „Moja Wielkopolska”. Wzięło w nim udział 23 gimnazjalistów z całej Wielkopolski, którzy w pierwszym etapie zdobyli min.88 punktów na 100 możliwych. W tej grupie znalazł się (uzyskawszy 92 punkty) Mikołaj Domagała, który do testu przygotowywał się pod okiem Pań Elizy Kosmalskiej (część geograficzno-przyrodnicza) i Teresy Rosińskiej (część historyczna). Zadanie finałowe polegało na opracowaniu ścieżki edukacyjnej. Mikołaj zaproponował wędrówkę historyczno-przyrodniczą śladami Powstania Wielkopolskiego. Oprócz prezentacji multimedialnej pod kierunkiem Pani Elizy Kosmalskiej przygotował broszurę z kartami pracy oraz plakat prezentujący ścieżkę. Cały czwartek organizatorzy przeznaczyli na konkursowe przesłuchania. Mikołaj zaprezentował się bardzo ładnie, mówił ciekawie i rzeczowo, członkom komisji podobały się i pomysł, i prezentacja, i przygotowane materiały. Mikołaj zajął drugie miejsce. W piątek dla uczestników finału zorganizowano wycieczkę szlakiem węgla brunatnego. Uczniowie i ich opiekunowie oglądali kopalnię odkrywkową i tereny pokopalniane. Zwiedzali też klasztor w Kazimierzu Biskupim, w którym mieści się Wyższe Seminarium Duchowne Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny. Brali też udział w warsztatach wikliniarskich, podczas których wyplatali wianki i koszyczki oraz w malowaniu gipsowych figurek o tematyce przyrodniczej. Wieczorem zwiedzali replikę grodu w Lądzie. Było też integracyjne ognisko. W sobotę tuż po śniadaniu konkursowicze wraz z nauczycielami pojechali do tzw. Chatki ornitologa, skąd wyruszyli w około dziesięciokilometrową trasę niezwykle urokliwą doliną Warty. Podziwiali piękne krajobrazy Nadwarciańskiego Parku Krajobrazowego oraz licznie tam żyjące ptaki. Z Lądu i Mikołaj, i Pani Eliza Kosmalska wrócili bardzo zadowoleni. Serdecznie gratulujemy sukcesu, życzymy powtórzenia go w przyszłym roku.

FOTORELACJA

 
WYSTAWA "EKSPERYMENTUJ"

W piątek – 25 marca – prawie wszyscy nasi uczniowie pojechali do Osiecznej, aby w miejscowym Zespole Szkół obejrzeć wystawę „Eksperymentuj” przygotowaną przez Centrum Nauki Kopernik z Warszawy. Ciekawie spędzili czas, poszerzyli wiedzę, zrozumieli naukowe prawa i przy okazji dobrze się bawili. Stanowiska w naukowymi zabawami i doświadczeniami z różnych dziedzin wiedzy (fizyki, chemii, matematyki i biologii) podobały się uczniom dlatego, że samodzielnie mogli eksperymentować.  Zadanie ułatwiały (umieszczone przy stanowiskach) krótkie objaśnienia obserwowanych procesów oraz wskazówki animatorów z Centrum Nauki Kopernik. Uczniowie chętnie sprawdzali swą pamięć, szybkość reakcji na światło i dźwięk, poznali tajemnice szyfrów, dowiedzieli się, jak powstaje film, sprawdzali, jak zbudowany jest człowiek, jak postrzegają świat osoby z wadami wzroku, badali efekt „uciążliwego echa”, sprawdzali, co kryje w sobie „wirujące krzesło”, rozwiązywali łamigłówki logiczne, sprawdzali, jak pracuje ludzkie serce w czasie snu, jak w czasie marszu, a jak, gdy człowiek biegnie. Z wielkim zainteresowaniem obejrzeli pokaz, którego głównym bohaterem był ciekły azot.

FOTORELACJA

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 35