"ŚPIEWAĆ MOŻE KAŻDY"

25 lutego w Domu Kultury w Sławie odbyły się pierwsze eliminacje do półfinału XI Festiwalu Piosenki „Śpiewać może każdy”. Naszą Szkołę reprezentowały podopieczne Pana Dominika Nowackiego: Magdalena Katarzyńska, która zaprezentowała utwór Czesława Niemena pt. „Dziwny jest ten świat”, Anna Mąka, która zaśpiewała „Ludzkie gadanie” z repertuaru Maryli Rodowicz i Weronika Kosmalska, która wykonała „Cudne manowce” – piękny utwór Starego Dobrego Małżeństwa.

Jury Magdzie za brawurowe wykonanie utworu Niemena przyznało I miejsce. Weronikę nagrodzono wyróżnieniem. Obie dziewczyny zakwalifikowały się do kolejnego etapu festiwalu. Serdecznie gratulujemy.

FOTORELACJA

 
TURNIEJOWE ZMAGANIA W UMiG OSIECZNA

23 lutego w siedzibie osieckiego Urzędu Miasta i Gminy odbyły się etapy gminne dwóch turniejów wiedzy: konkursu dotyczącego znajomości zagadnień z zakresu obrony cywilnej i Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Wzięło w nich udział 25 uczniów ze szkół z terenu gminy. W konkursie „Młodzież zapobiega pożarom” Hubert Ratajczak zajął III miejsce w kategorii szkół podstawowych, Jakub Jagłowski był drugi, a Jakub Śleboda trzeci w grupie uczniów szkół gimnazjalnych. Zdobywców trzech pierwszych miejsc nagrodzono książkami, a wszystkich uczestników konkursowych zmagań kalendarzami i zestawem długopisów. Nad przygotowaniem uczniów czuwał Pan Dariusz Maćkowiak.

FOTORELACJA

 
DYSKOTEKA

24 lutego odbyła się (nieco spóźniona) dyskoteka z okazji walentynek. Uczniowie przez trzy godziny tańczyli i doskonale się bawili. O odpowiednią muzykę zadbali nasi absolwenci: B.Bassa, D.Ciesielski, M.Widera i W.Stachowiak. Migające światła i wiszące w patio serduszka nadały zabawie niepowtarzalny nastrój…

 
WYJAZD NA "PODRÓŻE GULIWERA"

Silny mróz nie przeszkodził uczniom uczęszczającym na zajęcia świetlicy środowiskowej w wyjeździe do kina. Do poznańskiego Cinema City udali się 22 lutego pod opieką Pań Sławy Pietrowicz i Sylwii Walenciak. Obejrzeli nakręcony w technologii 3D film Roba Lattermana pt. „Podróże Guliwera”. Opowiadał o przeciętnym Amerykaninie, który skrycie kochał się w szefowej działu turystyki. Chcąc rozwiązać sprawę Trójkąta Bermudzkiego, nieoczekiwanie pojawił się w krainie Liliputów, co znacznie skomplikowało jego życie. Film wszystkim bardzo się podobał.

 
"NASZA SZKOŁA CZYTA DZIECIOM"

W czwartek 24 lutego uczniowie klas I – III wzięli udział w kolejnym spotkaniu z cyklu „Nasza Szkoła Czyta Dzieciom”. Tym razem milusińskim czytała Pani Wicedyrektor Cecylia Glapiak, która przygotowała fragment opowiadania Aliny i Czesława Centkiewiczów pt.:„Przygody Jędrka z Zatoki Królewskiej”. Na wstępie Pani Wicedyrektor wyjaśniła dzieciom oraz pokazała na mapie i globusie miejsce akcji, wprowadziła też sprzyjający słuchaniu nastrój. Uczniowie w skupieniu poznawali przekazane w barwny i pełen ekspresji sposób losy Jędrka. Podsumowaniem spotkania były zadania sprawdzające stopień zrozumienia treści przygotowane dla poszczególnych grup wiekowych przez organizatora spotkania – Panią Sławę Pietrowicz. Do pracy zaangażowane zostały całe zespoły klasowe. Pierwszoklasiści malowali farbami poznane postaci, drugo i trzecioklasiści rozwiązywali krzyżówki. Połączenie tych krzyżówek utworzyło hasło „Czytanie rozwija”. Powstałe prace zostały wyeksponowane na szkolnym korytarzu.

FOTORELACJA

 
««  start « poprz. 1 2 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 17