PRZEDŚWIĄTECZNE KONKURSY

Samorząd Uczniowski, by wprowadzić uczniów w niezwykłą atmosferę świąt Bożego Narodzenia, zorganizował dwa konkursy. Pierwszy z nich polegał na wykonaniu własnoręcznie pięknej ozdoby choinkowej. Wzięło w nim udział 28 uczniów. Wszystkie prace były śliczne, ale na wyróżnienie zasługuje złota szopka z makaronu wykonana przez Mikołaja Brzezowskiego z Va. Drugi konkurs dotyczył wykonania najładniejszego piernika. 20 grudnia 30 osób przyniosło wypieki o przeróżnych kształtach ozdobione kolorowymi polewami lukrowymi. Wszystkim w imieniu Samorządu Uczniowskiego dziękujemy za udział i serdecznie gratulujemy. Prace można podziwiać na szkolnym korytarzu.

 
JASEŁKA

20 grudnia o 16.30 w patio zgromadzili się mieszkańcy Kąkolewa i pozostałych wsi obwodu Szkoły, rodzice i dziadkowie naszych uczniów, zaproszeni goście, absolwenci i pracownicy Szkoły. Obejrzeli przedstawienie bożonarodzeniowe pt. „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, które uczniowie przygotowali według scenariusza i w reżyserii Pani Sylwii Walenciak, której pomagały Panie Danuta Bednarczyk i Katarzyna Grycz-Pudliszewska. Jasełkom towarzyszył koncert kolęd. Dzieci z klas I-III SP do występu przygotowały panie wychowawczynie, a uczniów klas IV-VI i gimnazjalistów Pan Dominik Nowacki, który zadbał też o oprawę muzyczną świątecznego przedstawienia. Kontrastowe zestawienie obok siebie na scenie piekła i stajenki betlejemskiej, diabłów i aniołów, dobra i zła pokazało prawdę o człowieku i świecie. Zwycięstwo dobra powiązane z narodzinami Jezusa dało nadzieję, wzmocniło i przygotowało zgromadzonych do świąt Bożego Narodzenia. Scenografię - dzieło Pań Elizy Kosmalskiej i Ewy Łapawy - oraz młodych artystów można podziwiać, oglądając zdjęcia w fotogalerii. Na zakończenie po symbolicznym przełamaniu się opłatkiem życzenia wszystkim obecnym złożyła Dyrektor Szkoły – Pani AlinaŻalik.

FOTORELACJA

22 grudnia przedstawienie obejrzeli wszyscy uczniowie. Było ono pięknym podsumowaniem klasowych spotkań opłatkowych.

FOTORELACJA 

 
ZBIÓRKA PLASTIKOWYCH NAKRĘTEK

Jakub Matuszak z Grodziska (gmina Piaski) cierpiący na przykurcze ścięgien Achillesa i oczekujący na operację potrzebuje roweru rehabilitacyjnego. Nasza Szkoła włączyła się w akcję zbierania plastikowych nakrętek, które trafią do zakładu recyklingowego w Stęszewie. Rower rehabilitacyjny kosztuje 12000 zł, trzeba zebrać 24 tony nakrętek. Zrozumienie i życzliwość uczniów, ich rodziców oraz pracowników Szkoły dały dobry efekt, bo zgromadziliśmy 223 kilogramy. Najwięcej plastikowych nakrętek zebrały następujące klasy: IIa – 24,30 kg, IIIb – 19,10 kg, Va – 19 kg, VIa – 17 kg, Ic – 16 kg, VIb i 1gb – 15,5 kg oraz Ia – 14 kg. Dziękujemy za włączenie się do akcji.

 
ŚWIĄTECZNE PACZKI

Wzorem lat minionych Stowarzyszenie POMOC i świetlica środowiskowa wsparte przez firmę KANBUD oraz CARITAS kąkolewskiej parafii przygotowały trzydzieści pięć świątecznych paczek. Ponadto uczniowie i pracownicy Szkoły obdarowali (wzorując się na szlachetnej paczce) kilka rodzin potrzebujących wsparcia. Te płynące z głębi serca dary z pewnością pomogą w organizacji Świąt i wprowadzą obdarowanych w radosny, świąteczny nastrój.

 
CZYTANIE DZIECIOM

17 grudnia w ramach akcji "Nasza Szkoła czyta dzieciom" uczniowie klas I-III SP wysłuchali baśni H.Ch.Andersena "Dwunastu podróżnych". Przeczytała ją dzieciom Pani Elżbieta Ratajczak - emerytowana nauczycielka naszej Szkoły. Następnie uczniowie techniką collage wykonali ilustracje do baśni. Można je oglądać w patio Szkoły.

FOTORELACJA

 
««  start « poprz. 1 2 3 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 19