NASZA SZKOŁA CZYTA DZIECIOM

26 października w ramach cyklu „Nasza Szkoła czyta dzieciom” uczniowie klas I-III SP wysłuchali baśni pt. „Piękna i Bestia”, którą przeczytała Pani Sławomira Szlenkier – emerytowana nauczycielka naszej Szkoły. Dzieci z zainteresowaniem śledziły losy pięknej córki kupca, która (dzięki miłości) zdjęła zaklęcie z księcia zamienionego za złe uczynki w bestię. Uczniowie odpowiadali na pytania zadawane przez gościa, a następnie w sześcioosobowych grupach wykonali śliczne prace plastyczne, które można podziwiać na szkolnych korytarzach.

FOTORELACJA

 
PODSUMOWANIE KONKURSU NA GRAFIKĘ I RZEŹBĘ

W sobotę 23 października o godz.1200 w Muzeum Okręgowym w Lesznie odbyło się podsumowanie 3. Ogólnopolskiego Konkursu na rzeźbę i grafikę o tematyce muzycznej. Na wystawie pokonkursowej znalazła się grafika Moniki Rozwalki. To wyróżnienie, bo jury wybierało spośród aż 184 grafik i 26 prac rzeźbiarskich.

   

 
Zapraszamy na uroczyste obchody Święta Niepodległości

 
SPOTKANIE ZE STANISŁAWEM MIKULSKIM

26 października szesnaścioro uczniów naszej Szkoły oraz Panie A.Poprawska i M.Sowińska wzięli udział w spotkaniu ze Stanisławem Mikulskim – odtwórcą roli Pana Samochodzika. Punktem wyjścia do bardzo ciekawych wspomnień aktora była projekcja krótkiego fragmentu serialu dla młodzieży pt. „Pan Samochodzik i Templariusze”. Stanisław Mikulski (znany najbardziej jako J-23, czyli Hans Kloss) opowiedział o pracy nad filmem, o współpracy z kilkunastoletnimi chłopcami, o niezwykłym pojeździe Pana Samochodzika, o przygodach na planie… Cierpliwie, interesująco i z humorem odpowiadał na wszystkie pytania. Młodzież szczególnie chętnie słuchała anegdot. Dopytywano o współczesne dokonania – m.in. o rolę w serialu „Kryminalni”. Spotkanie z aktorem zakończyło się rozdawaniem autografów.

 
WALTORNIA, PUZON I TUBA W ROLI GŁÓWNEJ

25 października gościli w naszej Szkole waltornista, puzonista i tubista, którzy prezentowali muzykę barokową. Uczniowie mieli okazję posłuchać utworów m.in. L.Mozarta, J.F.Hendla, M.A.Charpentiera, także sygnały myśliwskiego informującego o polowaniu na jelenie. Muzycy z Filharmonii Poznańskiej i pan prowadzący bardzo ciekawie i dokładnie zaprezentowali waltornię zwaną rogiem, puzon i tubę. Wszyscy potrafią już wymienić i wskazać ustnik, czarę głosową i wentyle. Nikt już nie zastanawia się, bo wie, po co waltornista wkłada dłoń do czary głosowej, jak powstaje dźwięk, jak to się dzieje, że metalowy puzon zmienia swą długość, skąd w instrumentach gromadzi się woda i czym różni się trio od tercetu. Bardzo obrazowe i zapadające w pamięć było porównanie dźwięków wydawanych przez instrumenty z tymi, które istnieją w przyrodzie: mały ptaszek wydaje wysokie dźwięki (jak niewielka waltornia), a duży niedźwiedź niskie (jak olbrzymia tuba). W przyszłym miesiącu w ramach koncertu z cyklu Pro MUSICA wysłuchamy koncertu bandurzystek.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 29