DZIEŃ MATKI I DZIEŃ OJCA

28 maja o godz. 1800 w patio naszej Szkoły rozpoczęto świętowanie Dnia Matki i Dnia Ojca. Z tej okazji – zgodnie z tradycją - uczniowie przygotowali inscenizację baśni H.Ch.Andersena pt. „Calineczka”. Widzowie z zainteresowaniem śledzili losy maleńkiej dziewczynki – duszka kwiatów. Oprócz Calineczki na scenie pojawili się: ogrodnik i jego wnuczki, chrabąszcz, jego mama i siostry, pająk, motyl bielinek, żaba, mysz, kret, jaskółki i Calineczek. Młodzi aktorzy spisali się doskonale, za swe aktorskie popisy otrzymali gromkie brawa. Równie pięknie zaprezentowali się uczniowie z klas I-III SP, którzy dla mam zatańczyli. Doceniono też muzyczne występy solistów i solistek, którzy dla rodziców ujmująco zaśpiewali i zagrali. Było radośnie, serdecznie, kolorowo i wzruszająco. Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie uroczystości podziękowała Wicedyrektor Szkoły – Pani Cecylia Glapiak. Uczniów do występu przygotowali: Panie Martyna Sowińska, Teresa Rosińska, Sława Pietrowicz, Ewa Maśląka oraz Pan Dominik Nowacki. Barwną baśniową dekorację wykonały Panie Eliza Kosmalska i Ewa Łapawa. W próbie generalnej uczestniczyli wszyscy uczniowie naszej Szkoły, w wieczornym spektaklu wielu rodziców, także babcie i dziadkowie oraz zaproszeni goście, a w poniedziałek baśń obejrzą przedszkolacy.

FOTORELACJA

 
TESTY WAŁBRZYSKIE
27 maja uczniowie klas III i V SP pisali tzw. wałbrzyskie testy kompetencji. Ich wyniki pokażą, czego i w jakim stopniu nauczyli się na pierwszym etapie edukacyjnym przyszłoroczni czwartoklasiści oraz co potrafią, a co przed sprawdzianem szóstoklasistów muszą ćwiczyć tegoroczni piątoklasiści.
 
KONKURS PORTALU KAKOLEWO.PL

Z okazji DNIA DZIECKA Redakcja Portalu Kąkolewo ogłasza konkurs
pt: "Ja i mój przyjaciel"

Warunkiem udziału w konkursie jest przysłanie zdjęcia  dziecka ze swoim przyjacielem na adres mailowy: dariuszbojek@gmail.com

Nie zapomnijcie wpisać: imię, wiek, miejscowości oraz telefon kontaktowy!

Wszystkie nadesłane zdjęcia zostaną umieszczone w galerii Portalu Kąkolewa a spośród uczestników zostaną wylosowane 3 nagrody w postaci elektronicznej maty PLATINUM DANCE & GAME.
Na Wasze zdjęcia czekamy do 31 maja (poniedziałek).

Lista osób nagrodzonych opublikowana zostanie 1-go czerwca.
Konkurs przeznaczony jest dla dzieci z Kąkolewa i Gminy Osieczna.
 

 
WARSZTATY DETEKTYWISTYCZNE Z PANEM A.NIEMIRSKIM

27 maja dwanaścioro uczniów (z klas VI i 1.Gimnazjum) wzięło udział w warsztatach detektywistycznych, które w "Galerii Lochy" prowadził Pan Arkadiusz Niemirski – jeden z kontynuatorów cyklu o Panu Samochodziku oraz autor wielu powieści detektywistycznych adresowanych i do młodzieży, i do dorosłych. Omówił krótko historię powieści detektywistycznej, przedstawił sławnych detektywów oraz pisarzy, którzy ich powołali do życia. Opowiedział o swojej twórczości, prezentując w atrakcyjny sposób tematykę dwóch najnowszych powieści. Następnie uczniowie, rozwiązując test skojarzeń, sprawdzali, czy mają umysł detektywa. Kolejne zadanie polegało na stworzeniu intrygi, która mogłaby stać się kanwą kryminału. Punktem wyjścia były informacje o kradzieży obrazu C.Moneta „Plaża w Pourville” z poznańskiego Muzeum Narodowego. To zadanie miało uczniów przygotować do udziału w konkursie na opowiadanie „Pan Samochodzik i … przygoda w Lesznie”.

 
BUKIET DLA MAMY

25 maja parter naszej Szkoły zamienił się w pracownię florystyczną. Reprezentanci klas układali z ogrodowych, polnych i łąkowych kwiatów bukiety dla mam. Stworzyli przepiękne i pomysłowe kompozycje, których nie powstydziłyby się profesjonalne florystyki. Bukiety oceniali rodzice, którzy przyszli na zebranie oraz  specjalnie powołana komisja. Punkty zostaną doliczone do puli SUPERKLASY. Zapraszamy do obejrzenia bukietów.

Oto wyniki: w kl.I-III SP - I miejsce: IIIb, II miejsce: Ia, III miejsce: Ib; w kl.IV-VI SP - I miejsce: Vb, II miejsce: Va, III miejsce: IVa; w kl.I-III G: I miejsce: 3gb, II miejsce: 2gb, III miejsce: 1ga.

FOTORELACJA

 
««  start « poprz. 1 2 3 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 26