EGZAMIN GIMNAZJALNY

27, 28 i 29 kwietnia uczniowie klas trzecich Gimnazjum pisali egzamin z przedmiotów humanistycznych, matematyczno-przyrodniczych oraz języka obcego. Przyszło im zmierzyć się z niełatwymi testami. Ze zrozumieniem musieli przeczytać biblijny tekst o królu Salomonie, fragment „Krzyżaków” H.Sienkiewicza, rozkaz gen.L.Okulickiego do żołnierzy Armii Krajowej oraz fragment książki Tolkiena „Władca Pierścieni. Dwie wieże”. W zadaniach otwartych: zastępowali rozważania bohatera narracją w 3. osobie liczby pojedynczej, używając przy tym wyłącznie zdań oznajmujących, streszczali tekst o królu Salomonie, analizowali i interpretowali obraz pt. „Sąd Salomona” oraz wiersz L.Staffa „Ciężar”, wymieniali trzy różne sposoby legalnego wpływania obywateli na decyzje władz gminy, oceniali, który jest najbardziej, a który najmniej skuteczny i tę ocenę uzasadniali, w formie rozprawki musieli też odpowiedzieć na pytanie: Czy wybór przyszłej szkoły jest dla gimnazjalistów trudną decyzją? Po raz pierwszy na egzaminie gimnazjalnym pojawiło się zadanie otwarte z wiedzy o społeczeństwie. Część matematyczno-przyrodnicza była szeroko komentowana w mediach. Test uznano za trudny. Uczniowie bardzo dobrzy pracowali do samego końca i zabrakło im czasu na sprawdzenie choćby poprawności obliczeń. Pozostaje cierpliwie czekać na wyniki, które dotrą do szkół w ostatnich dniach roku szklonego. Trzymamy kciuki, aby zdobyte punkty pozwoliły uczniom dostać się bez problemów do wybranych szkół ponadgimnazjalnych.

FOTORELACJA

 
ZAWODY W TENISIE STOŁOWYM O PUCHAR BURMISTRZA OSIECZNEJ

24 kwietnia w Osiecznej odbyły się Zawody w Tenisie Stołowym o Puchar Burmistrza Osiecznej. Wzięło w nich udział 54 uczniów – w tym 25-osobowa drużyna z naszej Szkoły. Uczniowie pojechali do Osiecznej pod opieką Pana J.Knasiaka.

W kategorii ŻACZKI Martyna Burdzicka zajęła 3. miejsce. Również 3. miejsce, ale w kategorii MŁODZICY wywalczył Jakub Mazankiewicz. Wśród KADETEK Aneta Stachowska była pierwsza, a Monika Baum druga. Bardzo dobrze spisali się też KADECI: Mateusz Karolczyk zajął 1. miejsce, a Dawid Majewski był trzeci. Elwira Chłapowska w kategorii JUNIORKI wywalczyła 1. miejsce, a Hanna Kajoch drugie. Wśród JUNIORÓW bezkonkurencyjny był Szymon Dudziak, który zdobył złoto, a brąz przypadł w udziale Krzysztofowi Tasiemskiemu. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

FOTORELACJA

 
BIEGI PRZEŁAJOWE W POZNANIU

23 kwietnia na stadionie hippicznym Poznań Wola odbył się finał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Biegach Przełajowych. Naszą Szkołę reprezentowało czworo uczniów. Awans zapewnili sobie, zajmując w Mistrzostwach Powiatu Leszczyńskiego miejsce od 1. do 4. W Poznaniu w każdym biegu startowało ponad stu zawodników. Mieli do pokonania trudną trasę z wieloma podbiegami. Oto wyniki:

- Ewelina Kmiecik (1500m) miejsce 81.,

- Karol Pawłowski (1200m) miejsce 30.,

- Jakub Prałat (2000m) miejsce 44.,

- Dominik Lira (2000m) miejsce 52.

Uczniowie pojechali do Poznania pod opieką Pani M.Kasprzyk.

 
SUPERKLASA O CHOPINIE

Kwietniowe zadanie w ramach całorocznego konkursu SUPERKLASA związane było z 200. rocznicą urodzin Fryderyka Chopina. Zadaniem uczniów klas I-III SP było przybliżenie w formie collage`u życia i twórczości kompozytora. Uczniowie klas IV-VI SP wykonywali zaproszenia na koncert finałowy Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego. Gimnazjaliści musieli do niego dołączyć program uroczystości. Ocenie podlegały: pomysłowość, poprawność formalna, ortograficzna, interpunkcyjna i językowa oraz estetyka wykonania. Oto zdobywcy miejsc na podium:

- kl.I-III SP I miejsce – kl.IIb, II miejsce – kl.Ia, III miejsce – kl.IIIb;

- kl.IV-VI SP I miejsce – kl.VIb, II miejsce – kl.Va, III miejsce – kl.VIa;

- kl.I-III G I miejsce – kl.2ga, II miejsce – kl.1ga, III miejsce – kl.3gb.

Prace można oglądać na wystawie na szkolnym korytarzu.

FOTORELACJA

 
WYCIECZKA TRZECIOKLASISTÓW

20 kwietnia uczniowie klas IIIa i IIIb pojechali na wycieczkę do Ochli i Zielonej Góry. Zorganizowały ją Panie Bogna Rzetelska i Małgorzata Suszek. W Ochli w otoczeniu naturalnej przyrody, w bezpośrednim sąsiedztwie pól, lasów, łąk i stawów, rozlokowanych zostało 69 obiektów budownictwa wiejskiego z obszaru Polski zachodniej. Skansen bardzo się trzecioklasistom podobał. Piękna wiosenna pogoda sprzyjała spacerom po rozległym terenie. Następnie w Zielonej Górze uczniowie podziwiali palmiarnię. Do domów wrócili bardzo zadowoleni.

FOTORELACJA

 
««  start « poprz. 1 2 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 15