SREBRO W ZAWODACH W TENISIE STOŁOWYM

17 marca w Nowym Belęcinie odbyły się Powiatowe Mistrzostwa Szkół Gimnazjalnych w Grach Drużynowych w Tenisie Stołowym. Startowało siedem drużyn. Zwyciężyła grupa z Nowego Belęcina. Srebro, które dało awans do etapu rejonowego, wywalczyły nasze uczennice: Elwira Chłapowska i Daria Nowaczyk. Na trzecim stopniu podium stanęła drużyna z Dłużyny, a tuż za nimi były kolejne reprezentantki naszego Gimnazjum: Roksana Chłapowska, Hanna Kajoch i Aneta Stachowska. Dziewczętom oraz Panu J.Knasiakowi serdecznie gratulujemy.

FOTORELACJA

 
POWIATOWE ZAWODY REKREACYJNO - SPORTOWE KLAS I-III

24 marca dla uczniów klas I a, II b i III a był bardzo emocjonujący z powodu wyjazdu na Zawody Rekreacyjne Powiatu Leszczyńskiego do Rydzyny. Zmagania rozpoczęły się o 10:30. Zawodników głośno dopingowali kibice – koleżanki i koledzy z klas. Mieli ze sobą specjalny transparent z zagrzewającym do walki napisem SPORT I ZABAWA TO WSPANIAŁA SPRAWA. Ufundował go i wykonał (według projektu Pana D.Maćkowiaka) Pan D.Bojek, za co serdecznie w imieniu szkolnej społeczności dziękujemy. Jako pierwsze rywalizowały ze sobą drużyny pierwszoklasistów. Dzieci dzielnie pokonywały skomplikowane tory przeszkód, starając się jak najlepiej i jak najszybciej wykonać swoje zadanie. Tylko jeden punkt dzielił zespół klasy Ia od zwycięstwa. Ostatecznie zajęli II miejsce i zdobyli srebrny medal. Następnie podjęły rywalizację drużyny drugoklasistów. Dzieci z Kąkolewa dzielnie walczyły, dawały z siebie wszystko. Mimo iż wygrały ostatni tor przeszkód, występ zakończyły na czwartym – najmniej lubianym przez sportowców - miejscu. Ostatnie walczyły zespoły klas trzecich. Uczniowie naszej Szkoły wszystkie zadania wykonywali bardzo sprawnie i szybko, co dało im najwyższe, pierwsze miejsce. Mali sportowcy otrzymali dyplomy, medale, drużyna III a - puchar i wszyscy serdeczne gratulacje od swoich wychowawczyń.

FOTORELACJA

 

 
ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

 
ETAP REJONOWY KONKURSU WIEDZY O WIELKOPOLSCE

23 marca w Zespole Szkół w Osiecznej odbył się etap rejonowy XIV Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. Wzięło w nim udział 104 uczniów, którzy pomyślnie przeszli zmagania na szczeblu powiatu. Do dalszych rozgrywek, czyli do wojewódzkiego finału, zakwalifikowało się dwadzieścioro uczestników. W tej grupie są Zofia Nowaczyk z Vb oraz Kamil Gąska z 1gb, którym serdecznie gratulujemy oraz życzymy równie dobrego wyniku w finale. Uczniowie przygotowywali się do Konkursu pod kierunkiem Pań Teresy Rosińskiej i Ewy Łapawy.

Zofia Nowaczyk Kamil Gąska 

 
SPOTKANIE Z ŻUŻLOWCEM

23 marca gościliśmy w naszej Szkole Pana Sławomira Musielaka – żużlowca Unii Leszno, mieszkańca gminy Osieczna. Opowiedział uczniom o swojej sportowej karierze, o największych sukcesach, o planach i szansach leszczyńskiej drużyny w kolejnym sezonie. Wyjaśnił, jak zbudowana jest maszyna żużlowa i jaką osiąga prędkość. Pokazał swój nowy kombinezon. Podziękował wszystkim kibicom za wsparcie i prosił o obecność na stadionie im.A.Smoczyka. Nie obyło się bez pamiątkowych fotografii i rozdawania autografów.

FOTORELACJA

 
««  start « poprz. 1 2 3 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 19