PRZEDSTAWIENIE BOŻONARODZENIOWE

W tym roku nie przygotowaliśmy tradycyjnych jasełek, lecz osadzone we współczesnych czasach przedstawienie bożonarodzeniowe. Nie było pastuszków, anielskie trąby nie obwieściły narodzin Bożego Syna, nie przybyli dostojni Trzej Królowie, Józef i Maryja nie szukali z trudem w Betlejem miejsca na nocleg. Rezygnując z tradycyjnej formy, chcieliśmy pokazać, że Jezus z ogromnym trudem szuka miejsca w naszych sercach, bo - jak bohaterowie naszego przedstawienia - pędzimy, nie widomo dokąd i po co, skupiamy się na pracy i pomnażaniu majątku, rodzinę i przyjaciół odstawiamy na boczny tor, zaniedbujemy bliskich, kłócimy się, w naszych relacjach z innymi ludźmi brakuje serdeczności i życzliwości, bywa, ze pozostajemy obojętni na czyjąś krzywdę, bywa, że krzywdzimy, filozofujemy, wymądrzamy się, dyskutujemy nad tym, co oczywiste, a dorabiamy teorię do absurdów, mamy czas na przedświąteczne zakupy i porządki, a na otwarcie serc brakuje nam i czasu, i sił, i chęci…

Przedstawienie bardzo podobało się zaproszonym gościom i mieszkańcom Kąkolewa oraz okolicznych wsi, którzy zobaczyli je 18 grudnia i uczniom Zespołu Szkół w Kąkolewie, dla których wystawiono je 22 grudnia. Do zmuszającego do refleksji przedstawienia dołączono przeplatane kolędami, pastorałkami i piosenkami zimowymi życzenia świąteczne. Nie zabrakło dzielenia się opłatkiem i wspólnego śpiewania kolęd.

Scenariusz przygotowały i przedstawienie wyreżyserowały Panie S.Walenciak i A.Poprawska. Oprawa muzyczna to efekt pracy Pana D.Nowackiego. Najmłodsi uczniowie uczyli się tańczyć pod kierunkiem Pani S.Pietrowicz. Scenografię przygotowały Panie E.Kosmalska i E.Łapawa przy pomocy Panów konserwatorów. Młodych aktorów można podziwiać, przeglądając fotogalerię.

 
RAJD ŁAŃCUSZKOWY

21 grudnia, odpowiadając na zaproszenie Zespołu Szkół w Osiecznej, wzięliśmy udział w świątecznym rajdzie łańcuszkowym. Na platformie widokowej Jagoda spotkaliśmy się z kolegami z Osiecznej i Świerczyny. Połączyliśmy kilkukilometrowe łańcuchy, złożyliśmy sobie życzenia i obdarowaliśmy się drobnymi upominkami.

FOTORELACJA

 
OPOWIEŚCI ROBOTÓW

21 grudnia czterdzieścioro sześcioro uczniów z klas IV i V w  Miejskim Ośrodku Kultury w Lesznie obejrzało przedstawienie pt. „Opowieści robotów”. Aktorzy Narodowego Teatru Edukacji im.A.Mickiewicza we Wrocławiu zainteresowali młodych widzów widowiskiem, które zostało zrealizowane na motywach „Bajek robotów” Lema, „Władcy Pierścieni” Tolkiena, „Harrego Pottera” Rowling czy „Podróży Guliwera” Swifta. Uczniom podobały się żywa akcja tocząca się w Kosmosie, pełna ekspresji muzyka i efekty świetlne. Wyjazd zorganizowały Panie polonistki, a z uczniami na spektakl pojechały Panie I.Fiebich i D.Szymańska.

 
V MIEDZYSZKOLNY KONKURS ŚPIEWACZY

14 grudnia odbył się V Międzyszkolny Konkurs Śpiewaczy. Wzięło w nim udział pięćdziesięcioro troje uczniów z ośmiu szkół. Rywalizowali w czterech kategoriach. Śpiewali kolędy, pastorałki lub piosenki zimowe. Ich występy oceniało jury w składzie: Pani Cecylia Glapiak – Wicedyrektor ZS w Kąkolewie, Pani Anna Szabała – dyrygent chóralny i nauczyciel muzyki oraz Pan Zbigniew Schulz – muzyk multiinstrumentalista. Nagrody ufundowali: Burmistrz Miasta i Gminy Osieczna – Pan Stanisław Glapiak oraz Dyrektor ZS w Kąkolewie – Pani Alina Żalik. W organizacji Konkursu pomogli również Stowarzyszenie POMOC i Pan Zbigniew Konopa – właściciel HASIM-u. Przyznano następujące nagrody:

Klasy I-III SP

I miejsce – Mikołaj Woźniak

II miejsce – Alicja Sikorska

III miejsce – Julia Maciołka

Wyróżnienie: Joanna Szczepańska

Klasy IV-VI SP

I miejsce – Irmina Siniecka

II miejsce – Joanna Michałowicz

III miejsce – Zofia Nowaczyk

Wyróżnienia: Anna Mąka, Joanna Gruszeczka

Klasy I-III G

I miejsce – Bartosz Dwornik

II miejsce – Magdalena Katarzyńska

III miejsce – Aneta Stachowska

Wyróżnienia: Ewa Adamczyk, Daria Kędziora, Matylda Hołoga, Patrycja Kasińska

Zespół śpiewaczy

I miejsce – „Wesołe Nutki”

II miejsce – nie przyznano

III miejsce – „Jemiołki”

GRAND PRIX – „Wesołe Nutki”.

Przesłuchania konkursowe – piękne wykonania kolęd, pastorałek i piosenek zimowych – które odbyły się w jasełkowej dekoracji szkolnego patio, uczestników Konkursu i wszystkich słuchających wprowadziły w świąteczną atmosferę. Pani Annie Poprawskiej i Panu Dominikowi Nowackiemu Dyrektor Alina Żalik podziękowała za zorganizowanie pięciu już edycji Międzyszkolnego Konkursu Śpiewaczego.

FOTORELACJA 

 
W INDIAŃSKIM WIGWAMIE

14 grudnia gościliśmy w Szkole dwóch Peruwiańczyków. Muzycy wystąpili w koncercie z cyklu Pro MUSICA pt. „W indiańskim wigwamie”. Zagrali na bębnie, fletni, flecie, gitarze i na wykonanych z naturalnych materiałów grzechotkach. Poznaliśmy i tradycyjną muzykę peruwiańskich Indian, i tę, w której można zauważyć europejskie i afrykańskie pierwiastki. Panowie wystąpili w bardzo kolorowych, wzorzystych ludowych strojach.

FOTORELACJA

 
««  start « poprz. 1 2 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 15