INAUGURACJA SZKOLNEGO ROKU SPORTOWEGO

Sport to zdrowie. Wszyscy o tym wiemy, nie wszyscy jednak wykorzystujemy tę wiedzę praktycznie. Jednym z zadań wychowawczych Szkoły jest propagowanie zdrowego, czyli aktywnego stylu życia. Zgodnie z tradycją we wrześniu uroczyście inaugurujemy Szkolny Rok Sportowy. Wszyscy uczniowie pokonują wyznaczoną przez nauczycieli wychowania fizycznego trasę. Rywalizują osobno dziewczęta i chłopcy z poszczególnych klas. Najlepsi otrzymują medale i dyplomy. Tegoroczna inauguracja odbyła się 23 września – w piękny, ciepły, słoneczny, sprzyjający biegom dzień. Większość uczniów zachowała się jak na sportowców przystało – biegli zaangażowaniem, na miarę swoich możliwości. Niestety kilkoro gimnazjalistów – zapewne zwolennicy kanapowego stylu życia – wymówiło się przysłowiowym „paluszkiem i główką” bądź trasę przytruchtało. Powinni się wstydzić…

Sportowcom (nie tylko biegaczom) życzymy wielu sukcesów na szkolnych, gminnych, powiatowych, a nawet wojewódzkich zawodach sportowych. Pobijajcie rekordy, pokonujcie własne słabości, pracujcie nad sportowym charakterem i pamiętajcie, aby zawsze przestrzegać idei fair play. Powodzenia!

FOTORELACJA

Czytaj całość
 
CEREMONIE ŚWIATA

24 września wszyscy uczniowie wzięli udział w autorskim widowisku pana S.Sielickiego pt. „Ceremonie świata”. Było głośno, pomysłowo i bardzo wesoło. Zabawie przyświecało hasło: „Śmiech i śpiew, ale bawmy się mądrze!” Pan Stanisław Sielicki wprowadził dzieci w świat różnych kultur i zafascynował zabawą i wiadomościami. W niezwykły sposób prezentował zwyczaje i rytuały odmienne od naszych - rodzimych. Uczniowie chętnie włączali się w przebieg widowiska, sami je współtworzyli, śpiewając, przebierając się w barwne stroje (m. in. hawajskie, hinduskie) i odgrywając różne role. Dzieci nie tylko dobrze się bawiły, ale też zrozumiały, że należy być tolerancyjnym.

FOTORELACJA

 

 
SAMORZĄD UCZNIOWSKI

21 września odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Poprzedziła je tygodniowa kampania wyborcza. Spośród 48 kandydatów w tajnym głosowaniu wyłoniono ośmioosobową Radę Samorządu Uczniowskiego. W jej skład wchodzą: Szymon Dudziak z 3gb – przewodniczący, Magdalena Dudziak z 1ga – zastępca, Łukasz Konopka z 2ga – skarbnik, Weronika Kosmalska z 1ga – sekretarz oraz członkowie: Daria Michałkowska z 2gb, Aneta Stachowska z 2gb, Agnieszka Bartkowiak z 1gb i Mikołaj Prałat z 1ga. W najbliższym czasie Rada Samorządu Uczniowskiego opracuje plan pracy. Życzymy wielu pomysłów i ich udanej realizacji.

FOTORELACJA 

Szefostwu Samorządu Uczniowskiego nie brakuje (na szczęście) poczucia humoru i zapału do pracy. Zdjęcie zatytułowali - wzorem pewnego detektywistycznego programu - „Dudziak i partnerzy”. Liczymy zatem, że będą działać skutecznie, że nie będzie dla nich trudnych spraw, że nawet bez różowych okularów będą spoglądać na swe obowiązki bardzo pozytywnie.

 

 

 
SPRZĄTANIE ŚWIATA

Tradycyjnie, bo już po raz szesnasty, w trzeci weekend września Fundacja Nasza Ziemia i Fundacja „Sprzątanie świata – Polska”  zaprosiły szkoły, gminy, firmy, wszystkie zainteresowane instytucje, a także osoby prywatne do wzięcia udziału w akcji „Sprzątanie świata”. W tym roku organizatorzy zalecali, aby szczególną opieką objąć lasy, które są pochłaniaczem dwutlenku węgla, stabilizatorem lokalnego klimatu, źródłem wielu surowców, wielkim bogactwem form życia i wspaniałym miejscem odpoczynku. Wciąż wymagają naszej troski, bo liczba dzikich wysypisk w lasach jest olbrzymia. PGL Lasy Państwowe wydają rocznie wiele milionów złotych na ich sprzątanie. A przecież wystarczy nie śmiecić…

Uczniowie pod opieką nauczycieli w piątek porządkowali wyznaczone przez Panów sołtysów miejsca we wszystkich wsiach należących do obwodu naszej Szkoły. Zebrano bardzo wiele śmieci. Dzięki pracy uczniów i ich wychowawców zniknęło kilka wstydliwych miejsc, okolice Kąkolewa są na pewno czystsze i ,co z tym się wiąże, ładniejsze.

Należy mieć nadzieję, że młode pokolenie – m.in. dzięki tej akcji – będzie wiedziało, że miejscem śmieci są wyłącznie kosze i wysypiska. Przesłaniem na przyszłość dla wszystkich niech będą hasła: Nie śmiećmy! Pilnujmy, aby inni nie śmiecili!

 
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

Uroczystość inaugurująca rok szkolny 2009/2010 rozpoczęła się 1 września o godz.900 w patio Zespołu Szkół w Kąkolewie. Poprzedziła ją msza święta odprawiona w miejscowym kościele przez ks. Ryszarda Kuchtę. Dyrektor Zespołu Szkół Pani Alina Żalik w okolicznościowym przemówieniu serdecznie powitała wszystkich uczniów, a szczególnie rozpoczynających szkolną przygodę pierwszoklasistów. Uczniom i nauczycielom w imieniu własnym i Burmistrza Miasta i Gminy Osieczna – Pana Stanisława Glapiaka życzyła wielu sukcesów. Ciepłe słowa do uczniów skierowała też przewodnicząca Rady Rodziców – Pani Justyna Katarzyńska. W gronie nauczycieli powitano czworo pedagogów: Panią Martynę Sowińską – nauczycielkę języka polskiego, anglistkę – Panią Magdalenę Samol, Panią Katarzynę Grycz-Pudliszewską – nauczycielkę religii i Pana Jakuba Knasiaka, który będzie prowadził zajęcia wychowania fizycznego. W związku z 70. rocznicą wybuchu II wojny światowej minutą ciszy uczczono pamięć poległych w latach 1939-1945, a delegacje uczniów udały się do miejsc pamięci narodowej, aby zapalić znicze i złożyć wiązanki. Uroczyście pożegnano przechodzącego na emeryturę Pana Zenona Kutę, dziękując mu jednocześnie za pracę w naszej Szkole. Nie zabrakło też okolicznościowego programu artystycznego przygotowanego przez uczniów klasy III b pod kierunkiem wychowawczyni Pani Małgorzaty Suszek i przy muzycznym wsparciu Pana Dominika Nowackiego. Młodzi wykonawcy pożegnali wakacje, przywitali rok szkolny, nie zapomnieli też o oddaniu należnej czci tym, którzy stawili opór hitlerowskiemu najeźdźcy.

FOTORELACJA