ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO W GIMNAZJUM

          19 czerwca o 730 rozpoczęła się w Szkole uroczystość zakończenia roku szkolnego w Gimnazjum. W obecności zaproszonych gości, rodziców i całej szkolnej społeczności tegoroczni absolwenci – podopieczni Pań Elizy Kosmalskiej i Marii Joachimiak – uroczyście odebrali świadectwa na scenie z rąk Dyrektor A.Żalik i wychowawczyń. Dwadzieścioro spośród nich (po dziesięcioro z każdej klasy) sumienną pracą zasłużyło (uzyskawszy średnią min. 4.75) na świadectwo z wyróżnieniem, list gratulacyjny dla rodziców i ufundowane przez Radę Rodziców nagrody książkowe. Tych spośród absolwentów, którzy wypracowali średnią 5.0 lub wyższą, dodatkowo uhonorowano biało – czerwoną szarfą.

FOTORELACJA

Czytaj całość
 
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO W SZKOLE PODSTAWOWEJ

            Uczniowie Szkoły Podstawowej rok szkolny 2008/2009 zakończyli w czwartek 18 czerwca. O 1200 wzięli udział w dziękczynnej mszy świętej, a następnie w uroczystości w patio Szkoły.

            Wszyscy uczniowie, którzy zapracowali na wyróżnienie, odebrali świadectwa i listy gratulacyjne dla rodziców z rąk Dyr.A.Żalik. Nagrodę książkową ufundowaną przez Radę Rodziców wręczała P.M.Hołoga. Zgodnie ze szkolnym ceremoniałem wszyscy szóstoklasiści odbierali świadectwo ukończenia Szkoły Podstawowej na scenie. Na wniosek wychowawców nagrodzono też tych, którzy angażowali się w życie klasy i Szkoły oraz godnie reprezentowali placówkę na arenach sportowych. Uczniowie, którzy uzyskali średnią ocen 5,0 lub wyższą dodatkowo zostali uhonorowani biało-czerwoną szarfą. Dyr.A.Żalik rozstrzygnęła Konkurs na Najlepszego Ucznia Szkoły. Zwyciężyła w nim, odbierając nagrodę Burmistrza Miasta i Gminy Osieczna, Matylda Hołoga, II miejsce i nagrodę Dyrektora Szkoły otrzymała Weronika Kosmalska, a III miejsce i nagrodę Rady Rodziców Magdalena Dudziak. Pan Burmistrz nagrodził dodatkowo laureatów XIII Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce: Bartosza Szczerbala, Patryka Fischera i Mikołaja Domagałę oraz przygotowujące ich Panie Ewę Łapawę i Teresę Rosińską. Wyróżniony został również Jakub Masztalerz – uczeń kl.IIIa, członek Automobilklubu Leszczyńskiego, zajmujący medalowe miejsca w zawodach kartingowych w kraju i za granicą. Za najwyższy wynik na sprawdzianie szóstoklasistów 38 na 40 punktów nagrody książkowe odebrały Weronika Kosmalska i Matylda Hołoga. Rozstrzygnięty został też całoroczny konkurs SUPERKLASA. W grupie kl.I-III SP najlepsi okazali się podopieczni P.S.Pietrowicz, czyli kl.IIIb, a w grupie klas IV-VI kl. IVa - wychowankowie P.A.Poprawskiej. Uczniowie klas szóstych pożegnali się częścią artystyczną pt. „Żegnaj, Szkoło! Żegnaj, szkolna ławko!”. Przygotowali ją pod kierunkiem wychowawczyń Pań D.Domagały i A.Pawłowskiej-Kramarczyk. Dyr.A.Żalik w imieniu całej szkolnej społeczności pożegnała P.A.Dudek, która od września nie będzie już pracowała w naszej Szkole. I Dyr.A.Żalik, i Przewodnicząca Rady Rodziców P.J.Katarzyńska, i Burmistrz Miasta i Gminy Osieczna S.Glapiak gratulowali uczniom wysokich wyników i sprawdzianu szóstoklasistów, i nauczania , promocji do kolejnej klasy, sukcesów w różnych konkursach i w sporcie. Dziękowali nauczycielom i gratulowali rodzicom. Uczniom życzyli wspaniałych, słonecznych i bezpiecznych wakacji. Obwieścił je wytęskniony ostatni w roku szkolnym 2008/2009 dzwonek.

FOTORELACJA

 

 

 

 

 
PODSUMOWANIE KONKURSÓW, PROJEKTÓW I DZIAŁALNOŚCI POZALEKCYJNEJ

17 czerwca wszyscy uczniowie zebrali się w patio, aby wziąć udział w podsumowaniu konkursów, projektów i działalności pozalekcyjnej. Zaangażowani w dodatkową działalność odebrali podziękowania i nagrody za uzyskanie dobrych wyników. Dodatkowym profitem jest kształtowanie właściwej, zaangażowanej postawy, która przyczynia się do wszechstronnego rozwoju. Współtwórcami sukcesów uczniów są nauczyciele, którzy organizując konkursy i realizując projekty, stwarzają dzieciom i młodzieży szansę wykazania się i rozwijania talentów.

FOTORELACJA 

 

Czytaj całość
 
KOMERS 2009

16 czerwca uczniowie klas trzecich Gimnazjum – już niemalże absolwenci – bawili się na komersie. Przybyłych gości powitali w imieniu wszystkich uczniów Maria-Magdalena Lester i Mateusz Rachmajda. Zabawę tradycyjnie rozpoczął piękny polonez dedykowany nauczycielom. Do tańca od 1700 do 2400 wspaniale grał zespół Five. Parkiet ani przez moment nie był pusty. Gimnazjaliści i nauczyciele doskonale się wspólnie bawili. Rodzicom, organizatorom zabawy, uczniowie w podzięce dedykowali utwór „Cudownych rodziców mam”.  Bal zakończyli, śpiewając wspólnie z orkiestrą piosenkę Maryli Rodowicz „Ale to już było…” . Łzy pojawiły się w oczach wielu uczestników zabawy. Wszyscy ten komers będą bardzo długo i niezwykle miło wspominać.

 
PRZEGRANY ZAKŁAD - HONOROWY BIEG

Pani Anna Poprawska z uczniami kl.3gb w trakcie żmudnych przygotowań do egzaminu gimnazjalnego założyła się, że jeśli uczniowie napiszą część humanistyczną na więcej niż 30 punktów, przebiegnie wyznaczony dystans. Każda forma oddziałania na ambicję gimnazjalistów i zmotywowania ich do pracy jest na wagę złota… Nawet tak zaskakująca. Uczniowie klas trzecich wypracowali testem „Podróż niejedno ma imię…” prawie 38 punktów. Cóż było robić? Honor podpowiadał jedno rozwiązanie… Na szczęście uczniowie byli łaskawi w wyznaczeniu trasy biegu. 15 czerwca Pani Anna Poprawska w towarzystwie uczniów klas trzecich Gimnazjum - szczęśliwych ze swego wyniku i wygranego zakładu - pokonała wyznaczony dystans. Ideę tego biegu podkreślał napis na koszulce polonistki: „Jestem dumna ze swoich uczniów! Biegam ze szczęściaJ Takie zakłady mogę przegrywać.” Dobra zabawa w szkolnej rzeczywistości też jest potrzebna!

FOTORELACJA

 
««  start « poprz. 1 2 3 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 21