KONKURS "TĘCZA" ROZSTRZYGNIĘTY

Do Szkoły dotarły wyniki ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Tęcza”, którego współorganizatorami są Wydział Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i  Kultury Regionalnej. Tegoroczna – VI edycja – przebiegała pod hasłem „Świat zaklęty w kolorach”. Jury spośród prac uczniów naszej Szkoły najwyżej oceniło rysunek Anity Kostki. Dyplomy otrzymały również: Elżbieta Ratajczak, Julia Kucharska, Natalia Płaczek, Weronika Witak, Joanna Kosmalska, Angelika Kretschmer, Natalia Majchrzak oraz Pani Eliza Kosmalska.

FOTORELACJA

 
MUZYCZNA PODRÓŻ DO HISZPANII

27 kwietnia podczas koncertu z cyklu Pro MUSICA uczniowie poznali flamenco – muzykę, w której współbrzmią kultury arabska, żydowska i romska. Instrumentalne utwory na gitarę wspomagane służącym do wybijania rytmu kachonem, śpiew i – przede wszystkim – taniec przeniosły wszystkich do gorącej Hiszpanii. Przy okazji uczniowie dowiedzieli się, czym różni się gitara klasyczna od gitary flamenco.

FOTORELACJA

 
Światowy Dzień Ziemi

       22 kwietnia w Światowy Dzień Ziemi uczniowie klas I-III SP wyruszyli na wycieczkę do lasu. Zabrali ze sobą wcześniej przygotowane plakaty i hasła propagujące ochronę środowiska. Ze śpiewem na ustach przybyli na polanę, na której czekali już Pan leśniczy A.Szeremeta i Pan H.Siepak. Panowie przygotowali sadzonki drzew, które reprezentanci każdej klasy uroczyście posadzili w wyznaczonych miejscach. Zanim jednak to uczynili, musieli rozpoznać gatunek sadzonki. Ostatnie drzewo posadziły organizatorki przedsięwzięcia: Panie S.Pietrowicz i B.Rzetelska oraz P. H.Siepak. Później na wyznaczonym przez leśniczego terenie posprzątali śmieci, których było bardzo dużo. Kolejną atrakcją, którą przygotowali dla dzieci Panowie, było podlewanie rosnących już sadzonek armatką wodną. Uczniom ogromnie podobał się letni „prysznic” z wodnej mgiełki. Dzieci – zadowolone z dobrze wykonanego zadania – wróciły do Szkoły. Ale to nie był jeszcze koniec obchodów Światowego Dnia Ziemi.
FOTORELACJA

Czytaj całość
 
GORĄCY CZAS EGZAMINÓW

        22, 23 i 24 kwietnia to niezwykle gorące dni dla uczniów trzecich klas Gimnazjum. Trwają bowiem egzaminy gimnazjalne, które sprawdzają, czego uczniowie nauczyli się, co wiedzą, co potrafią i jak w związku z tym są przygotowani do dalszej edukacji. Za wszystkich gorąco trzymamy kciuki, głęboko wierząc, że trud, jaki uczniowie włożyli w przygotowanie, dodatkowo pracując na kołach przedmiotowych, da oczekiwany – bardzo dobry – efekt i zapewni naszym gimnazjalistom miejsca w wymarzonych szkołach ponadgimnazjalnych.
FOTORELACJA

Czytaj całość
 
OBEJRZELI WYSTAWĘ PTAKÓW

15 kwietnia uczniowie klas czwartych pod opieką Pań I.Fiebich i I.Kubasik pojechali do Osiecznej. W sali sesyjnej Urzędu Miasta i Gminy obejrzeli wystawę zdjęć Pana Piotra Dziełakowskiego. Fotografie, na których zostały uwiecznione ptaki żyjące na obszarze specjalnej ochrony Natura 2000 "Zbiornik Wonieść", bardzo się uczniom podobały. Niektórych nawet zachęciły do bezkrawych łowów po okolicy z aparatem fotograficznym w ręku.

 
««  start « poprz. 1 2 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 13