UCZNIOWIE ZWYCIĘZCAMI TURNIEJU

28 marca (w sobotę) odbył się V Halowy Turniej Rekreacyjno - Sportowy Rodziców, Uczniów i Nauczycieli. W miłej atmosferze rywalizowano w wyścigach rzędów i w konkurencjach technicznych. Prowadzono piłeczkę tenisową kijem hokejowym, przemieszczano ją w tunelu (pod nogami zawodników), biegano z piłeczką trzymaną na paletce od badmintona, "sadzono ziemniaki", biegano w parach, trzymając piłkę między głowami, ścigano się w sztafecie. Najwięcej emocji wzbudziły konkurencje z deskorolką. I wyścig w pozycji leżącej, i ciągnięcie zawodnika były trudne. Wywołały sporo śmiechu. W konkurencjach technicznych: rzucano woreczkami  i piłką koszykową do celu, trafiano lotkami w balony, przeciągano linę, toczono piłki do bramki, drużynowo skakano przez skakankę i rzucano jajkiem. Rywalizacja była bardzo wyrównana. Najlepsi, z wynikiem 46 punktów, okazali się uczniowie. II miejsce wywalczyli nauczyciele (44 punkty), a trzecie rodzice (42 punkty). Mistrzowskiej drużynie puchar wręczył Burmistrz Miasta i Gminy Osieczna - Pan Stanisław Glapiak, który objął patronat nad Turniejem. Poza konkursem rozegrano trzy mecze siatkówki. Pięknie zaprezentowały się dziewczęta tworzące szkolny zespół cheerlederek. Przez cały dzień w szkolnej kawiarence (prowadzonej przez Stowarzyszenie POMOC) sprzedawano pyszne, domowe ciasta upieczone przez rodziców i nauczycieli. Zbierano w ten sposób fundusze na organizację wypoczynku letniego. Niespodzianką dla wszystkich był ogromny tort.

FOTORELACJA

 
CZAS REFLEKSJI
Od 23 do 25 marca wszyscy uczniowie uczestniczyli w rekolekcjach wielkopostnych. Spotkania w kąkolewskim kościele prowadził ojciec Patryk - franciszkanin z osieckiego klasztoru. W przygotowanie i przeprowadzenie modlitewnych spotkań aktywnie zostali włączeni przez katechetów uczniowie. Rozważania dotyczące św. Piotra, Piłata, "dobrego łotra" i męki Chrystusa z pewnością dobrze przygotowały wszystkich uczestniczących w rekolekcjach do zbliżających się Świąt Wielkanocnych.
 
MATEMATYCZNI MISTRZOWIE

7 listopada 2008 r. odbył się w naszej Szkole TEST MATEMATYKA PLUS z cyklu TEST OXFORD PLUS. 36 uczniów Szkoły Podstawowej i 12 gimnazjalistów walczyło o miano laureata. W marcu do Szkoły dotarły wyniki. Oto lista laureatów:
- laureat I stopnia z wyróżnieniem WERONIKA KOSMALSKA - uczennica VIa (uzyskała 100 punktów na 100 możliwych!),
- laureat III stopnia MIKOŁAJ DOMAGAŁA - uczeń klasy Vb,
- laureat IV stopnia MATYLDA HOŁOGA - uczennica klasy VIb,
- laureat V stopnia DAWID KĘDZIORA - uczeń klasy Va i PATRYK KONIECZNY - uczeń klasy VIa.
Gratulujemy serdecznie!

 
FILMOWA OPOWIEŚĆ O KS.POPIEŁUSZCE

16 marca gimnazjaliści, ich rodzice, dziadkowie i nauczyciele w sali Miejskiego Ośrodka Kultury w Lesznie obejrzeli film pt. „Popiełuszko. Wolność jest w nas”. Wyjazd zorganizowała Pani Sylwia Walenciak. Film to bez wątpienia ciekawa lekcja najnowszej historii Polski oraz wzruszająca opowieść o niezwykle charyzmatycznym, dzielnym i odważnym księdzu.

 
SUPERKLASA - BLIŻEJ OBCYCH KULTUR

Marcowe zadanie w ramach konkursu SUPERKLASA wpisywało się w problematykę dialogu międzykulturowego.

Uczniowie Szkoły Podstawowej techniką collage`u zaprezentowali przedstawiciela innej kultury na tle charakterystycznego krajobrazu lub budowli, starsi wzbogacili prace informacjami przedstawiającymi daną kulturę. Szukając pomysłów, dotarli do Japonii, Chin, do gorących krajów afrykańskich, na tereny należące do Indian, na mroźny Biegun Północny, słowem we wszystkie najodleglejsze zakątki globu.

Gimnazjaliści prezentowali wybitną postać, która zasłużyła się jako propagator idei dialogu międzykulturowego. Wykorzystując swą wiedzę, wybrali i bardzo pięknie przedstawili: A.Fiedlera, J.Hoffmana, I.Sendlerową, F.Chopina, J.S.Bacha i R.Polańskiego.

Wystawie prac towarzyszą informacje prezentujące ideę dialogu międzykulturowego. Zgromadzono je pod hasłem: „WSPÓLNA PRZESZŁOŚĆ – WSPÓLNA PRZYSZŁOŚĆ” – ODKRYJ, SPRÓBUJ ZROZUMIEĆ, POKAŻ INNYM

FOTORELACJA W GALERII

 
««  start « poprz. 1 2 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 17