XIII MEMORIAŁ IM.DARKA BOROWCZYKA

W niedzielę, 15 lutego, w godz. 10.00 – 15.00 odbył się w naszej Szkole już XIII Memoriał im. Darka Borowczyka. Wzięło w nim udział 9 drużyn: 5 (dwie drużyny z Kąkolewa, dwie z Osiecznej i drużyna Sędziów) utworzyło grupę młodszą, cztery (drużyna KAN-BUD-u oraz zespoły z Kąkolewa, Osiecznej i Pawłowic) starszą. Mecze rozgrywano w obrębie grup systemem „każdy z każdym”. W szesnastu piłkarskich pojedynkach padły 94 bramki. Królami strzelców zostali Bartosz Kryś oraz Radosław Rozwalka.

Organizatorami Memoriału byli: Zespół Szkół w Kąkolewie oraz Urząd Miasta i Gminy Osieczna. Nagrody zwycięzcom – zespołowi Sędziów oraz piłkarzom z Pawłowic - wręczali Łukasz – brat Darka Borowczyka, Burmistrz Stanisław Glapiak oraz sekretarz gminy Osieczna – Zenon Fabiańczyk.

 

 
SZKOLNE WALENTYNKI
W czwartek (12 lutego) uczniowie klas IV-VI SP i gimnazjaliści bawili się na dyskotece karnawałowej. W przerwie między tańcami odczytywane były życzenia wcześniej złożone w tzw. poczcie walentynkowej. W piątkowy ranek przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego obdarowały wszystkich uczniów i pracowników Szkoły czekoladowymi serduszkami z wróżbą.
 
PROMOCJA MATERIAŁÓW ARCHIWALNYCH DOTYCZĄCYCH POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO

11 lutego uczniowie klas trzecich Gimnazjum oraz Panie C.Glapiak i A.Poprawska w galerii sztuki Muzeum Okręgowego w Lesznie wzięli udział w promocji „Materiałów archiwalnych do dziejów Powstania Wielkopolskiego”.

Czytaj całość
 
KONKURSY WIEDZY POŻARNICZEJ I OBRONY CYWILNEJ

11 lutego w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy Osieczna odbyły się gminne etapy konkursów: wiedzy z zakresu obrony cywilnej oraz Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Naszą Szkołę reprezentowało dziewięcioro uczniów, a do rywalizacji stanęło łącznie 24 uczestników. Konkursowe zmagania pomyślnie zakończyły się dla Agnieszki Bartkowiak z VI b, która zajęła III miejsce w Konkursie Wiedzy Pożarniczej.

 
UKRAIŃSKA Pro MUSICA

9 lutego 2009 r. wszyscy uczniowie naszej Szkoły wzięli udział w kolejnym koncercie z cyklu Pro MUSICA. Tym razem zaprezentowały się trzy panie - Ukrainki pracujące w Filharmonii Narodowej w Żytomierzu. Grały na bandurach, m.in. marsz kozaków zaporoskich i śpiewały ukraińskie pieśni ludowe: o matce, o szukaniu miłości, o umiłowaniu ojczyzny. Wykonały też polską pieśń pt. "Gdybym ja była słoneczkiem na niebie". Ten koncert pozwolił uczniom poznać kulturę i język naszych sąsiadów.