FINAŁ KONKURSU "POSZUKIWANI - ODKRYJ NIEOPOWIEDZIANĄ HISTORIĘ"

30 stycznia uczennica trzeciej klasy Gimnazjum Maria-Magdalena Lester wraz z Panią Teresą Rosińską wyjechała do Poznania na finał konkursu „Poszukiwani- odkryj nieopowiedzianą historię”. Zadaniem uczestników było opisanie historii nieznanego dotąd bohatera NSZZ „Solidarność”. Maria wybrała mieszkającego w Osiecznej kierownika laboratorium BSE Tadeusza Banacha.

Czytaj całość
 
ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU "KĄKOLEWO ZIMĄ"

O 800 19 stycznia P.D.Bojek wręczył nagrody zwycięzcom konkursu pt. „Kąkolewo zimą”, który został ogłoszony na stronie WWW.kakolewo.pl. Wzięło w nim udział wielu uczniów. Wykonane przez nich pięknie różnymi technikami rysunki oraz fotografie sprawiły, że jury miało trudny orzech do zgryzienia. Oto wyniki:

Czytaj całość
 
KONCERT NA NOWY ROK

Fundacja Pro MUSICA przygotowała „Koncert na Nowy Rok”. Odbył się on w naszej Szkole 19 stycznia. Prezentowano polskie kolędy oraz piosenki świąteczne i zimowe z różnych regionów świata – m.in. argentyńskie i bałkańskie. Tematem części teoretycznej był glos ludzki pojmowany jako instrument. Śpiewający artyści dysponowali altem i tenorem. Jeden z muzyków pokazał się jako multiinstrumentalista, grał na pianinie, akordeonie i koźle. Na koniec wszyscy wspólnie – goście i uczniowie – zaśpiewali kolędę.

 
REJONOWE ZMAGANIA W KONKURSIE MATEMATYCZNO- PRZYRODNICZYM

17 stycznia uczniowie kl.VIa: M.Dudziak i J.Jędrzychowski w SP nr 3 w Lesznie wzięli udział w etapie rejonowym Wojewódzkiego Konkursu Matematyczno – Przyrodniczego dla uczniów SP. Nerwowe oczekiwanie na wyniki organizatorzy umilili wizytą w – znajdującym się po sąsiedzku – Muzeum Okręgowym w Lesznie, gdzie uczniom pokazano obrazy przedstawiające Leszno w minionych czasach. Podczas rozdawania dyplomów 33-osobowa grupa gratulowała dwojgu uczniom z Gostynia i Leszna, którzy przeszli do etapu wojewódzkiego.

 
ETAP REJONOWY KONKURSU J.POLSKIEGO W NASZEJ SZKOLE

19 stycznia gościliśmy 59 gimnazjalistów, którzy reprezentowali szkoły z powiatów rawickiego, leszczyńskiego grodzkiego i leszczyńskiego ziemskiego w etapie rejonowym Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego. Test konkursowy okazał się tak trudny, że tylko trzy osoby awansowały do drugiej części etapu rejonowego, która odbędzie się również w naszej Szkole 27 stycznia.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 73